אחרי הבאזז המטורף והמחסור במלאי שנמשך גם בימים אלה: סוני הצהירה שמכרה 4.5 מיליון יחידות של פלייסטיישן 5 ברבעון האחרון של שנת 2020, המוצלח ביותר בהיסטוריה של הקונסולה. לאור הביקוש, ענקית הטכנולוגיה שואפת למכור 7.6 מיליון יחידות עד חודש מרץ.

הנתונים פורסמו במסגרת דו"ח התוצאות הפיננסיות של החברה ברבעון האחרון. כך, ההכנסות של סוני עלו ב-40 אחוזים ל-883.2 מיליארד יין (8.4 מיליארד דולר) והרווח התפעולי עלה ב-50 אחוזים ל-80.2 מיליארד יין (763.3 מיליון דולר). לעלייה סייעו גם מכירת משחקים חדשים, הצטרפות מנויים לשירות פלייסטיישן פלוס והגדלת שורת הרווח במכירת קונסולות פלייסטיישן 4.  

במקביל להשקת הדור החדש של קונסולת המשחקים, נתוני המכירות של פלייסטיישן 4 ירדו באופן דרמטי: בין החודשים אוקטובר ודצמבר יצאו ממפעלי סוני 1.4 מילון יחידות בלבד – ירידה של 77 אחוזים ביחס לשנה שעברה. יחד עם זאת, יש לציין שפלייסטיישן 4 הציג נתוני השקה דומים בשנת 2013, עם 4.5 מיליון יחידות בתום הרבעון הראשון.

במסגרת הדיווח למשקיעים ציינה סוני שהעלויות סביב השקת פלייסטיישן 5 צמצמו מעט את שורת הרווח, ואף אישרה שפלייסטיישן 5 נמכר במחירי הפסד. "הפסד נרשם בעקבות התמחור האסטרטגי של הפלייסטיישן 5, שנמוך יותר מעלות הייצור", נמסר מטעם החברה.

מאחר שהמלאים מוגבלים במיוחד בכל רחבי העולם, קשה להעריך האם פלייסטיישן 5 אכן תהיה קונסולה פופולרית יותר מקודמתה. למרות שעברו מספר חודשים מעד ההשקה, עדיין קשה להשיג פלייסטיישן 5 בישראל בחנויות המובילות, מבלי להתפשר ולרכוש מספסרים או מחנויות קטנות שעוסקות בייבוא מקביל וחורגות מהמחיר המומלץ לצרכן של היבואנית ישפאר. 

ומה עם אקסבוקס? המתחרה הבולטת מיקרוסופט בחרה שלא לחשוף את נתוני המכירות של Xbox Series X או Series S במסגרת הדיווח שלה בשבוע שעבר, אך כן דיווחה שההכנסות על חומרת Xbox עלו ב-86 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

>> זה מה שחשבנו על הקונסולה החדשה של סוני