אחרי מספר חילופי דברים בשנה האחרונה, אילון מאסק וביל גייטס ממשיכים לריב. מייסד מיקרוסופט טען שהטכנולוגיה שעליה נשענות חברות כמו טסלה לא יעילות ולא יספקו את הפיתרון הנחוץ עבור כלי רכב כבדים – והאיש שעומד מאחורי טסלה לא נשאר חייב.

גייטס הביע את דעותיו על כלי רכב חשמליים ברשומה שכתב ב-24 באוגוסט; לדבריו, "בטריות זולות וטובות יותר יהפכו את הרכבים החשמליים לאופציה ריאלית עבור כל בעל רכב". יחד עם זאת, הוא הביע ספק בכך שהטכנולוגיה שקיימת כיום – ואפילו זו שתפותח בעתיד – תוכל לייצר מספיק אנרגיה להנעת כלי רכב גדולים. "למרות פריצות הדרך המשמעותיות בטכנולוגיה של בטריות, הפתרונות החשמליים כנראה לעולם לא יהיו פתרונות שניתן ליישם עבור משאיות עם 18 גלגלים, ספינות מטען ומטוסי נוסעים. חשמל עובד במרחקים קצרים, אבל עבור כלי רכב כבדים אנחנו זקוקים לפיתרון אחר".

גייטס הציע אלטרנטיבות כמו דלקים ביולוגיים עבור כלי רכב גדולים יותר – אך לצד זאת, שיבח את היצרניות שמייצרות משאיות קטנות וטנדרים חשמליים, כמו GM ופורד. הוא רק שכח חברה אחת: טסלה, יצרנית הסייברטראק (Cybertruck). אילון מאסק, שידוע בציוציו הצבעוניים בטוויטר, לא נותר חייב: במהלך סוף השבוע (שבת) הוא נשאל לגבי אותה התבטאות של גייטס, והשיב בלי להתבייש: "אין לו מושג".

כנראה שגייטס לא השמיט את טסלה בטעות; השניים נכנסו למריבות וירטואליות (לעתים חד צדדיות) מספר פעמים השנה. בחודש פברואר אמר מאסק שהשיחות שלו עם גייטס "לא היו מרשימות". זאת, אחרי שגייטס אמר שהרכב החשמלי הראשון שלו לא היה טסלה, אלא פורשה טייקאן. וזה לא נגמר כאן: בהמשך השנה, עם שיא משבר הקורונה, גייטס תקף את אילון מאסק בעקבות התבטאויותיו סביב הנגיף.

לאורך משבר הקורונה צייץ מאסק שורה של פייק ניוז ונתונים שגויים. כך, בחודש מרץ הוא כתב שילדים הם חסינים בפני המחלה; זאת, למרות שמחקרים רפואיים הוכיחו אחרת. בחודש אפריל הוא הגדיר את הצעדים למניעת התפשטות המחלה, כמו השבתת מקומות העבודה בתור "פשיסטיים";  בהמשך החודש הוא אף שיבח את טקסס על כך שפתחה מסעדות וחנויות, ימים ספורים לפני שהפכה למוקד התפשטות חדש. וזה לא נגמר כאן: ב-30 ביוני הוא כתב שישנם "מקרים רבים של פולס פוזיטיב", כלומר – בדיקות שיוצאות חיוביות על אף שהנבדקים לא נושאים את הנגיף.  

בראיון לרשת CNBC שנערך ב-28 ביולי, אמר גייטס שההתבטאויות של מאסק בנושא הקורונה הן שערורייתיות. "הוא מייצר מכונית חשמלית נהדרת, וגם הרקטות שלו עובדות. אני מקווה שהוא לא מתבלבל בתחומים שהוא לא מעורב בהם כל כך".