כמות הבחירות שהפוליטיקאים סיפקו לנו בשנתיים האחרונות הן בהחלט קרקע פוריה מאוד ליוצרי התוכן, שלפעמים אפילו המוכשרים ביותר שבניהם מתקשים להתעלות על המציאות ההזויה שאנחנו נמצאים בה. אבל אין ספק ששלל הסרטונים המצחיקים שרצים ברשתות החברתיות הם החצי נחמה שאנחנו מנסים להיאחז בה, ואיזה כיף שסטודיו "Frankendo" חזרו אלינו עם סרטון חדש, קורע ומושקע לא פחות מקודמיו.

אחרי שהביאו לנו את סדרת האנימציה המושקעת להחריד בסגנון אנימה המגוללת את סיפורה של כנסת ישראל, הפעם היוצרים תיאו דולב ואקים דולינסקי שכותבים, מביימים ועורכים בעצמם, מחזירים אותנו אל שנות התשעים. ארבע מערכות בחירות הספיקו לשניים כדי להבין שפשוט אי אפשר לפתור את הסוגיה הפוליטית בדרך טובה יותר מאשר "ללכת מכות", וחידשו את משחק הוידאו הנוסטלגי - המורטל קומבט.

הסרטון החדש הוא בעצם טריילר למשחק מחשב פיקטיבי בשם "כנסת קומבט", בו הפוליטיקאים מתחרים זה בזה מי יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. בין הקרבות תוכלו למצוא את נפתלי בנט וגדעון סער ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו שנלחם ביאיר לפיד אך לא שוכח לנצח גם את הקורונה, ככה על הדרך. שנה אחרי הסרטון הקודם, חזרנו אל דולב ודולינסקי לראות מה שלומם ולבדוק מה יעשו ביום שאולי, במקרה, בטעות תהיה לנו כאן ממשלה.

מאיפה אתם שואבים בכל פעם את הרעיונות?
"עברה שנה מאז שעשינו את האנימה של הכנסת ועשינו כמה פרויקטים גדולים ומסחריים מאז, אבל החלטנו שאנחנו חייבים גם הפעם לעשות משהו כיפי. אז אמרנו לעצמנו 'טוב, מה אם מתישהו לאזרחים ימאס מכל הלופ של הבחירות והם ירצו שהפוליטיקאים יפתרו את העניינים כמו מתאגרפים או גלדיאטורים?' ומשם בא הרעיון".

איך עובד תהליך הקריאייטיב וההפקה שלכם?
"ידענו שלמשחקי המכות של שנות התשעים יש את האסתטיקה הכי מגניבה בעולם, אז יצרנו קשר עם אמן בשם סנדר ואן ביק שמתמחה בעיצוב דמויות ואנימציה באומנות פיקסלים, והוא הכין את הדמויות והמהלכים שלהם. לתוך זה שילבנו מספר חברים שלנו שעשו את המוזיקה, הרקעים והקריינות כך שהכל מרגיש ממש כמו טריילר למשחק אמיתי".

 

אין ספק שכמות הבחירות נותנות לכם אין סוף חומרים, מה יקרה אם אי פעם תהיה לנו ממשלה?
"למזלנו, לא חסרים דברים להסתלבט עליהם. אבל בלי קשר אנחנו מקווים מאוד שכבר תהיה ממשלה שיהיה אפשר לדבר על דברים אחרים".

יש מחשבות להמשך?
"יש לנו מספר דברים מגניבים שעבדנו עליהם בחודשים האחרונים שיצאו בקרוב, למשל קליפ לראפר מיכאל כהן, פרויקט לקומיקאי יונתן ברק ושיר קייפופ שאנחנו הפקנו".