אתר שכל מי שנרשם אליו מדווח בזמן אמת על פקקי תנועה? אתר שעורך לכם תמונות הישר מהדפדפן? אתר שמרכז מיליון טיפים לחיים טובים? כל זה, ועוד, אפשר למצוא באינטרנט. הנה חמישה מהאתרים השימושיים יותר ברשת:

האתר: MyPrice

אין תמונה
Myprice

האתר מציע השוואת מחירים במגוון שירותים מקצועיים. ביטוח רכב, תקליטנים לאירועים, ניתוחים פלסטיים בתי אבות ועוד. ממש כל שירות שאתם יכולים להעלות על דעתכם. 

יתרונות: המבחר. אין שירות שלא מוצע כאן. 

חסרונות: אתם לא מקבלים את ההצעות במקום כדי שתוכלו לפנות בעצמכם לחברות. כדי לקבל הצעות מחיר עליכם לספק פרטי התקשרות, מה שמבטיח שמישהו יחזור אליכם, גם אם אתם לא ממש מעוניינים. 

האתר: Waze

אין תמונה
Waze

השירות Waze במקור הוא שירות סלולרי קהילתי המספק לנהגים ברחבי העולם אפשרות לשתף את חבריהם הנהגים בדיווחי תנועה בזמן אמת, שוטרים שעומדים עם מכמונות מהירות בצידי הדרך ועוד. בעזרת הורדה פשוטה והרשמה קצרה ניתן להיכנס למעגל החברים באתר וליהנות מניווט בתוכנת GPS בחינם וגם מעדכוני תנועה. דרך אתר השירות ניתן לראות את דיווחי התנועה גם מבלי להוריד את התוכנה לסלולרי. אם אתם נמצאים בעבודה ומתלבטים מאיזה כביש לנסוע, היכנסו ל-Waze ותוכלו לדעת איפה הפקק הארוך ביותר.

יתרונות: מפה חיה. עמוד שלם הפורס מפה ענקית על מסך המחשב ומציג דיווחים חיים בצידי האתר ומפה שעליה ניתן לתכנן מסלול נסיעה וגם לראות אם בדרך המתוכננת קיימת הפרעה כלשהי.

חסרונות: המפה מלאה בפרטים ולכן לנסות לזוז עליה גורם למחשב לעבוד שעות נוספות. לעתים אפילו עדיף לעמוד בפקק. 

האתר: קפה

אין תמונה
קפה

פורטל ישראלי המרכז בעמוד אחד לינקים לכל האתרים השימושיים הקיימים באינטרנט. האתר מחלק את האתרים לקטגוריות לפי סוגם ומציג אלפי קישורים לאתרים מישראל ומהעולם.

יתרון: יש שם הכל. 

חסרון: מרוב שהעמוד עמוס, לעתים קשה למצוא מה שאתה מחפש. 

האתר: זה לזה

אין תמונה
זה לזה

כמה פעמים רציתם לחשב שערי מטבע והפרשי מהירויות ולא ידעתם איפה? אתר זה לזה מרכז את כל המחשבונים הקיימים: מידות, משקל, זוויות, שטח, משקל, אורך, הפרשי זמן, צריכת חשמל ועוד דברים שימושיים לחיים קלים יותר. שירות נוסף הוא עשה בעצמך תמונת פספורט – בנוסף לכל המחשבונים והאפשרויות, האתר מציע גם יצירת תמונת פספורט בשניות על ידי העלאת תמונה ישירות מהמחשב. על מנת שהתמונה תצא חוקית מבחינת מדינת ישראל, האתר דואג להסברים לתמונה המצולמת.

יתרון: האתר הזה יחסוך לכם שעות של חישובים אינסופיים, שיחות לרואה החשבון וחיפושים בגוגל. 

חסרון: עיצוב מיושן, ממשקיות בעייתי בחלק מהמחשבונים. 

האתר: סטיפס

אין תמונה
סטיפס

אתר סטיפס הישראלי מציע מגוון עצום של טיפים בכל נושא קיים. מטיפים להסרת שיערות מהרגליים ועד לטיפים לתחזוק המחשב. כל גולש יכול לפרסם טיפ משלו לחיים קלים יותר ואף גם לשאול שאלות את מומחי האתר וגם את הגולשים האחרים. באתר קיימים מעל 12 אלף טיפים שונים ו-115 מומחים אמיתיים שדואגים לענות על שאלות הגולשים. בעלי מקצוע בטלפון – על ידי בחירה פשוט של תחום התמחות ועיר מבוקשת תוכלו לקבל שיחת טלפון ישירות לטלפון הנייד שלכם מבעל המקצוע בתחום שביקשתם, עד 5 בעלי מקצוע.

יתרון: תוכלו למצוא עצה בכל נושא שבעולם. 

חסרון: תצטרכו לברור כל עצה טובה מבין 10 עצות בשקל שיכולתם למצוא בקלות בעוגיית מזל סינית. 

 

חזרה אל 100 האתרים הטובים בישראל

 

השתתף בהכנת הכתבה: עמרי פדידה