בחורה ועליה ילד וילדה צוחקים מול מחשב (צילום: jupiter images)
גולשים וצוחקים | צילום: jupiter images

מדענים טוענים שהצחוק יפה לבריאות ולאחריו ישנה ירידה בהורמוני הדחק כמו האדרנלין והקורטיזול, דבר המחזק את המערכת החיסונית ומוריד את לחץ הדם. בנוסף, צחוק משחרר אנדרופינים וחוסך הליכה לחדר כושר. אז מדוע קיימים מעט אתרים ישראלים שקשורים להומור ולצחוק? 

במסגרת פרוייקט "מאה האתרים הטובים בישראל" יצאנו לחפש את חמשת האתרים שהכי מצחיקים אתכם, הגולשים הישראלים. בהתחלה שאלנו עוברי אורח תמימים מה מצחיק אותם ברשת: חלק אמרו שיוטיוב מספק אותם, חלק אמרו שאת מנת הצחוק היומית שלהם הם מקבלים מפינות הזויות בתוכניות בוקר וחלק שאלו אותנו על איזה רשת אנחנו מדברים. אז כדי להכניס קצת צחוק לגולשים הישראלים, הבאנו את חמשת האתרים המצחיקים של ישראל. לפני שתלכו לרעות בשדות של אחרים, נזכיר לכם שהדשא של השכן ירוק אבל לא תמיד מצחיק יותר. ערוץ הצחוק של mako דואג להביא לכם את כל תוכניות ביפ, הבדיחומט - המקום היחיד בו אתם מכניסים מילה ויוצאת בדיחה, חדשות הביזאר לאלו שאוהבים לצחוק על דברים מוזרים שקרו לאחרים, ומדור מיוחד בשם נקראים מצחוק שמרכז עבורכם מתיחות, טורים חושפניים של ג'ובניק, עובד משרד ומכור, מוקופדיה ועוד.
ועכשיו, הבה נתחילה. הבה נגילה.

החיים שלי בזבל

אין תמונה
החיים שלי בזבל
מי אני: אתר שמרכז סיפורים אמיתיים והזויים מהחיים של אנשים שמוכיחים שזבל יש גם בחיים. האתר חף מכל עיצוב מצועצע וכפתורים שקופצים עליכם מהמסך וזה יתרון גדול. "החיים שלי בזבל" הוא האח התאום של האתר האמריקאי Fucking My Life שגם מצליח מאוד בארה"ב. מסתבר שגם שם החיים לא משהו.
מה יש לי להציע: במה לגולשים שהחיים לא האירו להם פנים. הם יכולים לשתף את סיפור חייהם היומי עם הגולשים האחרים - מסתבר שזבל של אנשים, מצחיק אנשים אחרים.
מה אין לי וחבל: כולם מתלוננים על החיים שלהם – מה עוד אפשר לבקש?
מדוע אני אהוב על הבריות: כל אחד יכול לעלות את הזבל הפרטי שלו לעמוד הראשי והאתר ידידותי למשתמש. הבונוס הגדול הוא שהאתר עורך תחרויות נושאות פרסים לזבל המשובח ביותר של הגולשים. ממש זבל של אתר.

כשל

אין תמונה
כשל
מי אני: אתר עם תמונות של תקלות, טעויות, שגיאות כתיב ופדיחות מכל סוג. האתר הוא הכפיל של הבלוג האמריקאי, FailBlogשמרכז בתוכו תמונות דומות לכשלים בארה"ב של אובמה. גם האתר נולד מכישלון - גולשים ישראלים ניסו לשלוח כשלים ישראלים טהורים, ולא חסר כאלו, לבלוג האמריקאי אך הם קיבלו שריקות בוז רמות מצד הגולשים האמריקאים שלא דוברים את שפת הקודש שלנו. אותם גולשים החליטו שגם לישראל, מדינת הכשלים של הרצל, מגיע אתר כזה. תתחדשו
מה יש לי להציע: כל הכשלים של מדינת ישראל שכוללים פרסומות כושלות, קטעי וידאו כושלים, כשלים מחיי היום יום ואנשים כושלים.
מה אין לי וחבל: עדכון יומי של כשלים היה מביא כמות גולשים גדולה יותר.
מדוע אני אהוב על הבריות: כל אחד יכול לשלוח כשל, ישנה אופציה לכפתור כשל אקראי, אם בא לכם לקבל גם קצת כשלים ישנים וישנה אופציה לעדכוני RSS ישירות לדפדפן. 

אתר הבדיחות

אין תמונה
אתר הבדיחות

מי אני: אתר הבדיחות הכי ותיק בישראל, בערך מאותו הזמן שעודד מנשה עשה חלטורות בערוץ הילדים והצחיק אלפי זאטוטים מכורי טלוויזיה. מאז, לאט לאט, המטרה היא להצחיק מאות אלפי גולשים משועשעים עד שנכנס גולש אחד פחות משועשע בשם מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה שהחליט שהבדיחות לא ממש מצחיקות אותו ואפילו די גסות בשבילו והחליט להטיל צנזורה על הבדיחות שלי. בסוף אחרי מיון הבדיחות מחדש, הגולש מזוז נרגע.
מה יש לי להציע: אלפי בדיחות וסיפורים משעשעים לפי קטגוריות ונושאים. מתעדכן מדי יום.
מה אין לי וחבל: לא מתעסק עם סרטונים מצחיקים. הסברה הרווחת היא שאתר הומור טוב הוא אתר שמציע גם סרטוני יוטיוב מטופשים.
מדוע אני אהוב על הבריות: המון בדיחות מצחיקות וניווט נוח. הצפה של בדיחות על פי נושאים. עדכוני בדיחות חדשות בעזרת RSS.

Funny

אין תמונה
funny
מי אני: אתר הצחוקים המלא של ישראל עם עיצוב אינטראקטיבי ומלא אנימציה, שלעיתים מבלבל גולשים חדשים. באתר דברים מצחיקים שהישראלים אוהבים לאהוב כמו סירטוני יוטיוב שהגולשים מעלים, תמונות מצחיקות מהמקלחת של הגולשות והרבה סיפורים אמיתיים על בלונדיניות ומעשיהן ההזויים בחיים.
מה יש לי להציע: קהילות, מועדון חברים, סרטונים מצחיקים, תמונות מצחיקות, בדיחות מצחיקות, בדיחות קרש, בדיחות שקל, ובדיחות בזוקה. הא כן, יש גם פינת משחקים נחמדה.
מה אין לי וחבל: לא נעים לדבר על זה, אבל כנראה שצריך להחליף מראה. תספורת הבלורית המגניבה אולי יפה אבל לא ממש יעילה והרבה אנשים שנכנסים מתלוננים על בלאגן ושקשה להבין איפה כל דבר. גם כמה גולשים מעצבנים מעלים בדיחות בשקל, הגיע הזמן שראשים יתחילו לעוף באוויר על דברים כאלו.
מדוע אני אהוב על הבריות: פינת "פרפר לא נחמד" היא להיט ומושכת הרבה גולשים.

אתר ההומור

אתר הומור
ההומור
מי אני: פורטל בדיחות שעלה לאוויר ב – 1998 ומאז מאות בדיחות על בלונדיניות, אמריקאים, תימנים, הודים – לחוד וביחד – עלו לאוויר. אם לומר את האמת, רוב הבדיחות לא מצחיקות אבל הבדיחות הטובות, אלו שקיבלו את החותמת של הגולשים והעורכים של האתר, ממוקמות במקום אחד.
מה יש לי להציע: מאות אלפי בדיחות שמדורגות על ידי הגולשים ומחולקות לעשרות קטגוריות. בנוסף, יש מדורי הומור כמו סרטונים מצחיקים, פינות נוסטלגיות ואפילו פארודיות וקומיקס על אמן הכפיות אורי גלר.
מה אין לי וחבל: כדאי שאחד מהמנהלים יתעורר ויחליף את המראה. נראה שכל עמוד מעוצב אחרת וקשה לנווט.
מדוע אני אהוב על הבריות: מבחר התוכן ענק. כל סוגי ההומור במקום אחד ככה שקשה לא לאהוב. 

 

חזרה אל 100 האתרים הטובים בישראל

 

השתתף בהכנת הכתבה: עמרי פדידה