בזמן שעתידה של בראשית 2 עדיין לוט באבק כוכבים, החללית הישראלית הראשונה הגיעה לקהל בתור דגם ענקי מלגו בקנה מידה של 1 ל-1.

דגם הלגו שנחשף הבוקר (ה') עוצב בידי אמן הלגו הישראלי יובל דבורין והוא יוצג החל מהיום ב-Lego space park באקספו תל אביב - שבגני התערוכה. החללית-לגו עשויה מ-100,000 קוביות לגו זעירות ומשקלה כ-400 ק"ג, והיא נבנתה בשיתוף התעשיה האווירית, עמותת SpaceIL, וסוכנות החלל.

מוריס קאהן ויובל דבורין ליד דגם בראשית
צילום: אהוד קינן, NEXTER

בינתיים, חובב הלגו איתן שלו עיצב ערכת לגו שהיא דגם מוקטן של בראשית, והעלה אותה להצבעה באתר של החברה שאוסף הצעות מהקהל. אם יצליח לקבל עוד כמה אלפי הצעות, יעלה לשלבים הבאים, ולגו עשויה לייצר ולשווק את הערכה שלו. כאן מצביעים.

דגם בראשית מלגו
צילום: אהוד קינן, NEXTER

בראשית, החללית הישראלית הראשונה, תוכננה ונבנתה במשך שמונה שנים בתקציב של 100 מיליון דולר בלבד שהגיע מתורמים. היא הגיעה קילומטרים ספורים מאדמת הירח ואז התרסקה בגלל כשל טכני באחד הרכיבים.

לפני כחודש הודעה רשמית של עמותת SpaceIL בישרה כי "חברי הועד המנהל קיימו דיון מעמיק בנוגע לאופי המשימה הראוי לבראשית 2, והגיעו למסקנה כי הניסיון לחזור על מסע לירח אינו מאתגר מספיק".

בהודעה עוד נמסר "המשימה נתפסה כהצלחה יוצאת דופן, ושברה שיאים עולמיים רבים, כגון: החללית שנבנתה בתקציב הנמוך ביותר, שעשתה את המרחק הגדול ביותר לירח, הקטנה ביותר שהגיעה אליו והפרויקט היחידי לירח שכולו מומן באמצעים פרטיים. חזרה על מסע דומה אינה מציבה רף הנדרש ממשימות פורצות דרך. על כן, הוחלט לחפש אתגר משמעותי אחר".