"ראיתי כמה תגובות בפייסבוק. אבל זה לא ממש מעסיק אותי", ככה אומר ל-NEXTER פנחס ג'ינו, מנהל צוות ההסברה של רשות הכנרת, כוכב רשת ומושא הערצה של רבים על התהילה שזכה לה ביממה האחרונה.

בזמן שבני נוער שמנסים להנות מהחופשה סביבו קופצים, צועקים ושרים, ג'ינו ניצב מול מצלמה בראיון לטלוויזיה ודיבר בשלווה ובסבלנות על חשיבות ניקיון החופים במשך כמעט חמש דקות. הוא לא נזף, לא גער, וגם כשהעיר להם - עשה זאת בנימוס ובאיפוק.

למרות שמדובר בשעשוע של ילדים, חלק מהמגיבים ברשת כינו את הנערים "בבונים", איחלו להם שלא להתרבות וגידפו אותם. ניכר שג'ינו לא מרגיש בנוח לקחת חלק בשיימינג הציבורי הזה. מבחינתו היה מדובר באירוע שהוא מגדיר כ"משעשע".

ג'ינו אומר "ניסיתי להתמקד בראיון, ולא להקשיב למה שקרה מסביב. אני ראיתי את הדברים רק לאחר מכן. היה הרבה רעש, אבל בזמן אמת לא ראיתי אותם קופצים".

מאות אלפי צפיות ומיקס

איך יודעים שהוא הפך לכוכב רשת? חוץ מחצי מיליון צפיות בפייסבוק לראיון בחמש עם רפי רשף, ג'ינו זכה למיקס של נוי אלוש. ולעמוד מעריצים (בינתיים עדיין צנוע, כמוהו) בשם  Go Pinhas Go שקורא להריץ אותו לראשות הממשלה. חוץ מזה הוא זכה גם למם שמחבר אותו למתים המהלכים, ולשיר שנכתב על סבלנותו. עירית לינור השוותה אותו לדוד ויצטום ולשידור שביצע לפני 18 שנים בבית שאן, שם גם הייתה המולה ושמחה סביבו מול מצלמות הטלוויזיה.

 

 

 

  

 

 

 

 

ג'ינו, סטודנט להנדסת מים בן 29 מאזור הכנרת, נשוי עם ילד בדרך (שיהיה בשעה טובה), כמעט לא התראיין ביממה האחרונה מאז שהפך למפורסם, וגם בראיון איתנו מצטנע מאוד ומדבר בעיקר על חשיבות הניקיון בכנרת, והרשות שבה הוא עובד. בסוף השיחה, כשביקשנו ממנו להגיד משהו לסיום, הוא המליץ לעצור להתרעננות מדי פעם, ולא לשתות אלכוהול לפני שנוהגים.

ג'ינו מחובר לפייסבוק, אבל לא היה מודע לשיח הגובר ברשתות החברתיות סביבו וסביב הראיון. הוא ראה בעיקר תגובות של חברים ומשפחה, ולא את אלה של כלל הציבור. "חלק חושבים שזה מצחיק, או משעשע. אבל מה שחשוב זה הדברים שנאמרו, מעבר לסרטון המשעשע שנהיה".

"אנשים זיהו אותי, אבל בעיקר שמחו לקבל את המסר מפנים מוכרות", הוא אומר וציין שאנשים מבטיחים לו שיאספו את האשפה. ניסינו להבין אם ביום שאחרי הראיון, כשהוא מוכר, משהו השתנה אצל קהל המבקרים בחופים. ג'ינו הסביר שהוא חובש כובע ולובש חולצה עם לוגו רשות הכנרת, כך שממילא מזהים אותו כפקח.

הראיון ותשומת הלב שהוא קיבל, אומר ג'ינו, "חשף את הרשות ואת מה שאנחנו עושים. האווירה עכשיו יותר חיובית. מזהים אותנו כקבוצה, ואני לא האישו פה", הוא ממשיך להצטנע, וסיפר שהוא משוחח איתנו באמצע יום עבודה רגיל, כשהוא מלווה בחבריו לעבודה. "אני לא איזה כוכב, אמרתי את מה שמאמין בו. גדלתי במשפחה צנועה במושבה חקלאית, ואנחנו לא עושים דברים בשביל הפרסום. אני מתכוון להמשיך בתוכניותיי ולעסוק בהנדסת המים".

"אנשים מבוגרים עושים שיימינג לילד בן 16"

אחד מהנערים התנצל על ההתנהגות שלו בראיון לניב רסקין ב"נכון להבוקר", והוסיף "אבל בכל זאת, אני נער. אתה יודע, ילדים רואים מצלמה, רוצים לעשות שטויות".

הנער אמר שלא התכוון שזה יגיע רחוק. עם זאת, הוא הוסיף שמדובר בסך הכל בצחוקים, ולא התכוונו להזיק. "זה לא מגיע לנו, מה שעשו לנו ברשתות החברתיות ואיך שדיברו עלינו. מילדים בגיל שלי לא ראיתי תגובה אחת רעה. אבל חלק מהתגובות הן 'בגלל נערים כאלה המדינה נראית ככה'. אז זה בגלל נערים כמוני, או בגלל אנשים מבוגרים שיכולים להיות אבא שלי שעושים שיימינג לילד בן 16. ילד עם פחות בטחון משלי היה יכול להתאבד. בגלל אנשים כמוני שעושים שטויות וטועים? אני לא מבין את זה. היו תגובות כמו אמן תישרף ולא תתרבה לעולם (...) היו גם השוואות לקוף וכל מיני דברים לא מכבדים בני אדם".