הבלוגרית מעיין אוחנה (קרדיט: הבלוג "איחור אופנתי")
"כנראה לא היה ברור לה שאיני יכולה לכתוב פוסט חיובי על מוצר שלילי"

50 אלף שקלים. זה הסכום שמשרד יחסי הציבור סברינה בלהסן, על שמה של היח"צנית שבראשו דורש כתשלום פיצויים על הוצאת לשון הרע מהבלוגרית מעיין עשור אוחנה, בעלת בלוג האופנה איחור אופנתי.

במכתב האזהרה שנשלח לאוחנה על ידי משרד יחסי הציבור היא התבקשה לשלם את הסכום בתוך שבעה ימים בלבד מיום שליחת המכתב. עם מנטליות של בלוגרית, אוחנה החליטה להעלות את הסיפור לבלוג שלה, עם צילום של מכתב האזהרה ושעון ענק שסופר לאחור למועד התשלום המיועד.

הפוסט בבלוג "איחור אופנתי"
"יש לי 25 שקל בארנק". מכתב האזהרה והשעון היורד

בפוסט תחת השם "חמישים אלף שקל, שבעה ימים וסברינה בלהסן אחת", אוחנה מתחילה: "50,000 שקל, מסתבר שזה השווי של פוסט בימינו, לפחות בעיניהם של עורכי הדין של סברינה בלהסן" וממשיכה: "מעניין מה אפשר לקנות עם 50,000 שקלים...עכשיו יהיה זמן טוב לתהות". בהמשך היא אף מבקשת את עזרת הגולשים לעזור לה לקבל עבודה במשרד הפרסום סברינה בלהסן על מנת שתוכל לשלם בחזרה את הכסף. "יש לי 25 שקל בארנק".

למי איכפת מפוסט זערורי של בלוגרית אופנה עם 133 מנויות?

הכל התחיל לפני קצת יותר משבוע כשאוחנה העלתה פוסט לבלוג האופנה שלה שעסק באותה יח"צנית סברינה בלהסן "הבוקר קיבלתי טלפון זועם משלומית אשר עובדת במשרד יחסי הציבור של סברינה בלהסן" היא נכתב בפוסט. "היא זעמה על כך שהעזתי לא לכתוב פוסט על סט צלליות של ג’ייד שהיא שלחה לי".

היא ממשיכה: "לפני כמה פוסטים כתבתי לכן שאני מפסיקה לעבוד עם משרדי יח”צ ובדיוק מהסיבה הזו - ההתנהלות שלי הייתה בסדר גמור- קיבלתי מוצר, התנסיתי בו, הוא היה רע, שלחתי מייל לשלומית, במייל הסברתי לה את הבעייתיות של המוצר, היא הגיבה ב'אהה, אז תכתבי עליו משהו חיובי' ממייל זה התעלמתי, כנראה שזו הייתה הטעות שעשיתי. כנראה לא היה ברור שאיני יכולה לכתוב פוסט חיובי על מוצר שלילי".

למרבה הפתעתה של אוחנה, העניין לא הסתיים באותו הפוסט. היא קיבלה מה שנראה כמו תגובה רישמית של משרד היח"צ כתגובה פומבית לפוסט שלה. "מעיין היקרה, חבל שלא דיברת איתי לפני שיצא קצפך על כל העולם, אשתו ואחותו." נכתב בתגובה. "בלא מעט השנים בהן אני עובדת בתחום – מעולם לא יצא לי להשתלח באדם כלשהו – גם אם סטה מדרך הישר באשר להתנהגות מקובלת – כפי שאת עשית זאת כבעלת בלוג. יש דרכים לבקש שלא יפנו אלייך יותר, שלא יעבדו איתך יותר או בקיצר – שלא יהיו איתך בקשר. הדרכים הללו בדרך כלל מנומסות...גם במדינתנו הקטנטונת יש חוקים. יכול להיות שלא שמעת על כל נושא הוצאת דיבה...אני מבטיחה לך שאנו נקפיד לא להיות איתך בקשר....הנושא מועבר לטיפולו של איש מקצוע בתחום המשפטים...בכבוד רב, סברינה בלהסן".

פצצה ויראלית

תביעת הצלליות ההזויה הזאת הפכה לוויראלית וגולשים רבים החלו להגיב לאוחנה בבלוג ולהפיץ את הסיפור שלה ברשתות החברתיות. היו גם אנשים שמיהרו להתנדב ולעזור לבלוגרית להתמודד מבחינה משפטית מול המפלצת יחסי הציבור. כמובן שמשרד היח"צ והתנהלותו מול בלוגרית פרטית זכה לביקורת רבה: "לדעתי יש כאן לכאורה סחיטה באיומים", כתב אחד מהמגיבים.

שבוע עבר ופוסט חדש הופיע בבלוג "איחור אופנתי". הפעם עם מכתב איום התביעה עצמו. "במקום להתעלם מהפוסט הזערורי שלי, היא החליטה להעיר את כל עולם התקשורת מתרדמתו המנומנמת" כתבה אוחנה. " כי ביננו- למי אכפת מבלוגרית אופנה וטיפוח שכתבה פוסט זועם? והחליטה למתוח קו בחול, מעבר לקו הזה! (מי שהבין את הרפרנס אשריו)".

תגובות:

מסברינה בלהסן נמסר כי הם לא מגיבים לעניין.

הבלוגרית מעיין אוחנה מסרה: "אתמול סברינה פנתה אליי במייל וכתבה שהיא תשים את העניין מאחוריה. אמרתי שאשמח כל עוד היא חוזרת בה מעניין חמישים אלף השקלים. היא ענתה לי אבל לא התייחסה לבקשה שלי להסרת האיום. אין לי עניין לעורר את השד התקשורתי. היא עשתה את זה עם התגובות שלה. אין לי שום מסע השמצה נגדה.לפני שאנחנו מדברות או לפני שאני מוכנה לפגוש אותה אני רוצה שאקט הבריונות הזה יוסר ושלא תחשוב שבעזרת איומים והפחדות היא יכולה לכופף אותי כי אין לה שום מנדט".