"אבא ואמא מברכים אותך על קבלת הספר המודפס בעולם". כך נפתחת הברכה שכתב ערן סלע לבנו בדף שהגיע מבית הספר, לרגל התחלת לימודי התורה בכיתה ב'. ובהמשך הוא מסביר לבנו על נקודת מבטו על הספר שנלמד בקרב ילדי ישראל, "אנחנו מקווים שתוכל תמיד לזכור שזה ספר של סיפורים".

 

ביקשו אז ביקשו....ואם אבא צריך לכתוב ברכה לקבלת התורה אז  אבא יכתוב ברכה....אף מערכת חינוך לא תדחוף לילדים שלי שום שטויות על אלוהים...

Posted by Eran Sela on Tuesday, November 10, 2015

 

הפוסט של סלע שותף מאות פעמים והודבק בקבוצות שונות בפייסבוק של הורים ושל אתאיסטים. בפתיחת כתב סלע "אף מערכת חינוך לא תדחוף לילדים שלי שום שטויות על אלוהים". 

"התנך הוא ספר היסטוריה", אמר סלע ל-NEXTER, "הוא נכתב מאוד מגמתי. אני את ילדיי מעדיף ללמד היסטוריה מכל הכיוונים. למשל אם תקרא על מלחמת העולם השנייה מהצד של הרוסים זו לא אותה היסטוריה של האמריקאים או הגרמנים. אני אחדד רבין נרצח. 20 שנה עברו וזה כבר לא בטוח יגאל עמיר. יעברו עוד 50 שנים ואלוהים שלח מלאך להרוג את רבין. אני לא מאמין שיש אלוהים. אז כל מה שאומרים עליו זה שטויות".

בברכה כתב עוד סלע לבנו "חלק [מהסיפורים] יפים, וחלקם נוראיים, שתדע תמיד לשפוט את הסיפורים בעזרת ההגיון הבריא ולקחת ממנו את הערכים הטובים שבין אדם לאדם". סלע הסביר: "זה לא הספר שהייתי רוצה שבני יתחנך עליו. עקדת יצחק. קין והבל. מלא רצח", הוא . 

"תזכור תמיד", סגר סלע את הברכה, 'בראשית ברא האדם את האלוהים'". רוב התגובות מפרגנות, אמר סלע, "תמיד יש גם כמה חשוכים, אבל הרוב המכריע נראה תומך", הוא אמר והוסיף. "היום אני אמור ללכת איתו לקבלת הספר בבית כנסת...אני אלך עם שכפץ קרמי ויהיה בסדר".