ספק רב אם תושבי פתח תקווה האמינו בחלומותיהם הכי ורודים בעולם שעירם האהובה תתפרסם ברחבי העולם בזכות חתולה. זה קרה לפני כשבועיים, דן קשאני, פרסומאי תושב העיר שמידי יום נוסע בתחנת הרכבת לעבודתו בתל אביב, הבחין לפתע בחתולה של התחנה יושבת לה בניחותא באחת מעמדות הרב קו בכניסה לתחנה, ומקבלת את פניהם של מאות הנוסעים.

קשאני, הבין שיש פה פוטנציאל גדול לפרסם את המקרה הלא שגרתית, הוא צילם סרטון קצר בכיכובה של החתולה והעלה לדף הפייסבוק שלו תוך שהוא מביע תקווה שהוא יהפוך לוויראלי.

"כולם מכירים את החתולה הזו. היא בת בית בתחנה. נותנים לה אוכל, דואגים לה מאוד, יש לה שמיכה. היא לרוב יושבת בצד, ליד הספסלים אבל זו הייתה פעם ראשונה שהיא התיישבה על עמדת הרב-קו שבה עוברים אנשים רבים להעביר את הכרטיס כדי להיכנס או לצאת מהתחנה. מה שהכי מדהים זה שהיא לא זזה, והנוסעים שעברו חייכו לעברה. היא בכלל לא הבינה על מה כל המהומה", סיפר קשאני בשיחה עם NEXTER.

 

תוך זמן קצר מאוד הסרטון כבש את הרשת, חרך אותה כשעשרות מיליוני גולשים מהארץ ומהעולם עשו לייק, שיתפו אותו והתרגשו מהחתולה המקסימה. העיר פתח תקווה הפכה לשם דבר בקרב הגולשים בעולם ורבים מהם החלו לחפש ב'גוגל' היכן היא ממוקמת.

"החתולה של התחנה הפכה לסמל של העיר. בזכותה פתח תקווה התפרסמה בכל רחבי העולם", שחזר קשאני בחיוך, "הסרטון הזה בכיכובה הביא לחשיפה מטורפת של העיר בעולם ועוד יותר מזה קיבלתי תגובות מאנשים בישראל שהם מעוניינים לגור בעיר. את האמת לא ציפיתי לדבר כזה, למרות שכל מה שקשור לחתולים תמיד זוכה לצפיות רבות, הפעם החתולה הזו שברה את כל השיאים. עכשיו בזכותה מכירים את פתח תקווה בעולם".

מתברר, שגולשים מעשרות מדינות הגיבו לסרטון, שיתפו ושיבחו את החתולה ואת הנוסעים שלא הפריעו את מנוחתה. תוך זמן קצר היא זכתה לשלל שמות: 'מלכת התחנה', 'שווארמה' (בגלל הצבעים על גופה), ו'פז'.

מי שהתלהב מהחתולה היה ראש העירייה, רמי גרינברג שהתקשר לקשאני ושיבח אותו על כך שפרסם את הסרטון וציין שבזכותו ובזכות החתולה פתח תקווה עלתה על המפה העולמית.

גרינברג, לא הסתפק בזה, ושלשום הוא הגיע לתחנה עם שלל ממתקים, אוכל וצעצועים כדי לפגוש את הסלב החדשה של העיר שכבשה את העולם. הוא ליטף ברוח ולחץ את ידה. "הגעתי לתחנת הרכבת להביע סימפטיה לחתולה המקסימה שפרסמה את העיר בכל העולם" אמר ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג בשיחה עם NEXTER. 

"הבאנו לה אוכל, חטיפים וצעצועים. אנחנו משקיעים המון בעיר בכל מה שנוגע לבעלי החיים. בקרוב נקים חתוליה, גינות משחקים לחתולים ונערוך ימי אימוץ".

"כל הכבוד לראש העיר על המעשה האצילי, זה ממש לא מובן מאליו הוא שלח לי את הסרטון. התרגשתי מאוד מכך שאכפת לו מבעלי חיים ושבא להוקיר תודה לחתולה", ציין קשאני.

קשאני, בכלל חושב שאם חברה לשיווק אוכל לחתולים תהפוך את החתולה לפרזנטורית שלה היא תרוויח הרבה. "החתולה הזו כבר מפורסמת ומי שיעשה לה קמפיין ירוויח הרבה פרסום בארץ ובעולם וזה כמובן תמורת אספקת אוכל וחטיפים", אמר קשאני בחיוך, "היא כבר הפכה להיות מוכרת בכל בית בישראל ובהרבה מקומות בעולם".