הזמר והטנור הרוסי, אדוארד חיל, מת אתמול (א'), בגיל 77 אחרי שלקה בשבץ מוחי. חיל נאבק על חייו תקופה ממושכת, לפני חודשיים הוא אף אושפז בבית חולים בסנט פטרסבורג. אתמול, כאמור, נקבע מותו. 

חיל היה ידוע ברוסיה הסובייטית כזמר וטנור מהולל, אך את התהילה האמיתית והבינלאומית הוא קיבל כשהפך לסנסציית אינטרנט. זאת, אחרי ששירו המפורסם "אני כל כך שמח שאני חוזר הביתה" עלה לרשת ב-2009. השיר, הידוע יותר בכינויו "טרולולולולולו", מחזיק היום באחד משיאי הצפיות ביוטיוב עם 12 מיליון צפיות לווידיאו המקורי ועוד מיליונים נוספים ברחבי הרשת וגם פארודיות.

מאז שהפך לכוכב בינלאומי, זכה חיל גם לכבוד במולדתו ברוסיה. ואפילו הקלטה מחודשת של הלהיט שלו, שהוכיחה שהיל לא איבד מהיכולות הווקליות המופלאות שלו לאורך השנים.

שיר הטרולולו הפך לאחד המימים האהובים ברשת, עם אינספור חיקויים, מחוות ורימיקסים. הוא אפילו קיבל קאבר שבוצע על ידי השחקן זוכה האוסקר כריסטופר וולץ.

לפני שנתיים, כשהסרטון רק פרץ, בנק איגוד שילם מאה אלף שקל על הזכות להשתמש בשיר הטרולולו בפרסומת. השיר נמכר לפרסומות ותשדירים ברחבי העולם והכניס לא מעט כסף לבעלי זכויות היוצרים. למרבה הצער, זכויות היוצרים לא היו שייכות לחיל אלא למי שהפיק את השיר, ולכן איש הטרולולו כמעט ולא זכה לתגמול הולם בעקבות הפיכתו לסנסציה. בינתיים ניתן להתנחם בעובדה שחיל ראה את העדנה לשיר שלו עוד בימי חייו, וזכה להפוך לכוכב רגע לפני מותו המצער.

>> צפו: החתול שהולך על דופן של מקרר