נמאס לכם מהפקקים? שימו לב לפתרון הבא: לסיימון ווקרט, אמן גרמני תושב ברלין, עלה הרעיון להרחיק כלי רכב מהכביש על ידי יצירת פקק תנועה וירטואלי באמצעות עגלה מלאה בסמארטפונים.

אם אי פעם השתמשתם בוויז או בגוגל מפות, בטוח שנתקלתם בשעות העומס בכבישים עם עומסי תנועה כבדים. כאשר זה קורה, האפליקציות משנות את צבע הנתיב לכתום או אדום כדי להמחיש את קצב הנסיעה בכביש, ואם מדובר בגודש תנועה ארוך במיוחד הן כבר ימצאו לכם מסלול נסיעה אחר.

האפליקציות של גוגל משתמשות בסמארטפונים שלנו על מנת לזהות את קצב התנועה. ככל שמשתמשים יותר באפליקציות הניווט של גוגל באזור אחד, כך התנועה תוצג כעמוסה יותר, ובהתאם, גוגל משנה את צבע הרחוב כדי להראות זאת.

סימון ווקרט ניצל לאחרונה את התהליך הזה. הוא העמיס 99 סמארטפונים בעגלה ישנה והפעיל את אפליקציית גוגל מפות. כשהוא צועד לבדו ברחוב עם העגלה הישנה גוגל בעצם זיהתה את הסמארטפונים כמשתמשים בתנועה איטית וסימנה את הנתיב כאזור עם גודש תנועה.

כתוצאה מכך, נהגים אחרים הופנו לצירי תנועה אחרים למרות שהרחוב בו צעד ווקרט עם העגלה היה למעשה ריק לחלוטין. ווקרט הסביר כי שירותי נסיעות כמו Uber ושירותי משלוחים שונים עושים שימוש במפות של גוגל, מה שנותן לה כוח השפעה נוסף.