אין ספק שיפן, עם כל תרבות הכבוד השמרנית שלה, היא גם מדינה שממנה יוצאים רוב הדברים המטורפים, המצועצעים והטיפשיים ביותר שיודע העולם. אפילו מגפה עולמית כמו וירוס הקורונה לא מצליחה לעצור את שטף הסרטונים ההזויים שגולשים יפנים משתפים ביוטיוב, והנה הדוגמא האחרונה לכך.

ערוץ יוטיוב ייעודי בשם たれみみ, אשר בתרגום חופשי פירושו ״ערוץ הסמוראים״, החל כבר לפני שש שנים לפרסם סרטונים של דברים ומוצרי מזון שמתבשלים להם על גבי מחשבים – ספציפית על מערכת העיבוד המרכזית של המחשב (CPU), אשר כידוע פולטת חום בזמן פעולת המחשב. ומה הייתה המטרה של כל זה? פשוט להוכיח שהחלק הזה מתחמם עד כדי כך, שהוא באמת יכול לבשל מזון.

לאחרונה, היוטיובר התחיל "לעלות ברמה" ולהפיק סרטונים שהם לא רק איכותיים יותר, אלא גם מופרעים וייחודיים יותר. בין הדברים שהוא מבשל על המחשב: ביצה קשה, ביצת עין, סטייקים ואפילו סופגניות, או דונאטס.

סרטוני ה-CPU נחשבים לפופולרים במיוחד, כאשר חלקם עוברים את ה-10,000 צפיות ומעלה. רוב התגובות שהיוטיובר מקבל הן משועשות ( ״זו המשמעות האמיתית של בשר מעובד״, או ״זה מה שקורה שקונים מחשב אבל מתקמצנים על הטוסטר״), אבל אנשי הטכנולוגיה דווקא מרגישים שמדובר בזלזול לא קטן.

אלו שיצאו נגד היוטיובר ברשת, טענו שבכל זאת מדובר במכשיר טכנולוגי מורכב, ושלהשתמש בזה כדי לבשל אוכל זה גם זלזול ביצרנים וגם זלזול באנשים שמחשבים היו יכולים לשנות את עולמם ולקדם אותם - אך לא יכולים להרשות לעצמם את המותרה הזו.