ג'ף בזוס מתכוון לטוס בקרוב לחלל, אך לא בטוח שיהיה לו לאן לחזור: אלפי אנשים חתמו על עצומה באתר Change.org שקוראת לחסום את שובו לכדור הארץ – ומספרם הולך ועולה. "ג'ף בזוס הוא למעשה הנבל לקס לות'ר, שמתחזה לבעליה של קמעונאית רשת ענקית", כתב יוצר העצומה חוזה אורטיס. "חתמו על העצומה ושתפו אותה עם החברים שלכם ועם בני משפחתכם. גורלה של האנושות כולה בידיכם".

אם שכחתם, בשבוע שעבר הכריזה החברה בלו אוריג'ן (Blue Origin) כי תטיס את מייסד אמזון ואת אחיו מארק אל מחוץ לאטמוספרה. הטיסה החגיגית, שתתרחש ב-20 ביולי, תהיה הטיסה הראשונה שבה החברה בבעלותו של בזוס מטיסה בני אדם. מדובר בתקופה מרגשת במיוחד עבור אחד האנשים העשירים בעולם: 15 ימים בלבד אחרי שיפסיק לכהן כמנכ"ל אמזון, הוא יעזוב לראשונה את כדור הארץ.

ג'ף ומארק בזוס הם לא היחידים שיאיישו את הטיסה, שתימשך 11 דקות בלבד. מוקדם יותר השבוע פורסם כי אדם מסתורי שילם 28 מיליון דולר עבור המושב השלישי בכלי הטיס, בתום מכירה פומבית סוערת במיוחד שמשכה הצעות מלמעלה מ-140 מדינות. זהותו של המנצח תיחשף בשבועות הקרובים, והסכום כולו ייתרם לעמותה של Blue Origin שמטרתה לקדם את מקצועות המדע, ההנדסה והמתמטיקה בקרב הדורות הבאים.