הטרלה בפייסבוק
בריטני ספירס הפכה לעדי רובינשטיין | צילום: פייסבוק\בנימין נתניהו כולנו איתך

קבוצות דיון ותמיכה בפייסבוק אמורים לשמש - כמו שהייתם מצפים - לדיונים והבעות תמיכה, אבל כמובן שבעולם הציני שלנו גולשים פחות מתעניינים בדעות ושיתופים ויותר בהטרלות. והפעם מי שסופג אותן הן קבוצות תמיכה של "ביביסטים", כמו "צועדים קדימה עם בנימין נתניהו" ו-"בנימין נתניהו כולנו איתך".

השיטה פשוטה מאוד - גולשים לוקחים תמונה של כוכב עולמי מוכר, מצמידים לו שם מזויף וכותבים משהו שיגרום לביביסטים להגיב בזעם על הסיפור השקרי, כאשר לרוב הם לוקחים את ההזדמנות בשתי ידיים.

כך לדוגמא תמונה ישנה של בריטני ספירס הפכה אותה ל"עדי רובינשטיין מתל אביב", שחושבת ש"הכיבוש עשה זאת שוב... ביבי, אינך יודע שאתה רעיל?" ותומכי ביבי השיבו לה ובענק – "מה, את מדגמנת מחסומים?", כתב אחד מהם, "תהיי יפה ותשתקי", כתב אחר, ואחת כתבה "לכי תגורי בעזה ונראה אותך מתלבשת ככה".

ההטרלות ממשיכות גם עם ביונסה – שהפכה ל"מזל איינאו" מהקריות שמתלוננת שלא איחלו לה מזל טוב ביום הולדתה. אוהדי ראש הממשלה איחלו לה במאות מזל טוב, אחרים חשבו שמדובר בעוד גולשת בכיינית, אבל חלק גם לא האמינו שאפילו משפחתה לא השתתפה בחגיגות יום ההולדת שלה.

הטרלה בפייסבוק
ביונסה הפכה למזל איינאו | צילום: פייסבוק\בנימין נתניהו כולנו איתך

לנה דל ריי הפכה אצל המטרילים ל"לנה אבו ריידל", פלסטינית ששרפה בית באיו"ש, שכשנתפסה אמרה ש"אנחנו נולדנו למות", כמו שירה Born To Die. הביביסטים לא עצרו את את קללותיהם. אפילו דודו פארוק הצטרף לחגיגה, כשתמונה ישנה של אורי קומאי מהשירות הצבאי נשלפה כ"חייל גיבור שעלה מאמריקה כדי לשמור על ישראל". אוהבי ראש הממשלה איחלו לו איחולים רבים וקיוו ש"לא ייפול בידיים של הכת השמאלנית".

לאחר שההטרלות שטפו במאות מספר קבוצות של אוהדי בנימין נתניהו, מנהלי הקבוצות הבינו את הבדיחות והחלו למחוק את הפוסטים.