"מי רוצָה להיות שנייה?" - זוהי כותרתו של אתר אינטרנט חדש, שמעוצב בהשראת הלוגו של "מי רוצה להיות מיליונר" ואוסף סרטונים מרחבי אירופה. המשותף לכל הסרטונים באתר הוא פנייה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, באנגלית, תוך הסברים סרקסטיים מדוע המדינה ממנה מגיעה הפנייה צריכה להיות השנייה בסדר העדיפויות שלו, אחרי שבנאום ההכתרה הודיע ש"מהיום, אמריקה תחילה".

ההשראה לטרנד האירופי הגיעה מהולנד. יומיים לאחר השבעת טראמפ הוקרן בתוכנית "ראשון עם לובאך" המשודרת במדינה סרטון הפונה אל טראמפ תוך חיקוי של קולו וסגנון דיבורו. הסרטון הפך לוויראלי, כפי שכבר הזכרנו בדו"ח הוויראלי של אותו שבוע, ופתח לכל תוכניות הבידור ביבשת את התיאבון לזכות בחשיפה עם סרטונים דומים.

הראשונים שהרימו את הכפפה היו כנראה הגרמנים, ששידרו ביום חמישי האחרון את הגרסה שלהם בתוכנית "ניאו" בערוץ השני וזכו בינתיים ל-3.7 מיליון צפיות. בין היתר נערך בסרטון שלהם השוואה בין טראמפ להיטלר ובין החומה עם מקסיקו לחומת ברלין, וצוין ש"גרמניה אירחה שתי מלחמות עולם, ואלו היו מלחמות העולם הכי טובות בעולם". לסיום, מוצגת לנשיא מפת אירופה כדי לדעת איפה גרמניה למקרה שהוא רוצה להפציץ אותה - כאשר בפועל מסומנת איטליה.

אבל הגרמנים לא הסתפקו בחיקוי נושך משלהם לסרטון ההולנדי, ומנחה התוכנית, יאן בומרמאן, הכריז כי התוכנית שלו שיתפה פעולה עם תוכניות אחרות באירופה להפקת סרטונים דומים.

שלושה מאותם סרטונים שודרו ממש באותה שעה כמו הסרטון הגרמני.

זה שזכה למספר הצפיות הגבוה ביותר (5.8 מיליון) הוא השווייצרי, שהופק על ידי התוכנית "דוויל בלילה". הסרטון מציין ששווייץ היא המדינה האחרונה באירופה שהעניקה שוויון זכויות לנשים, שהדגל שלה דומה לסמל הקו קלוקס קלאן, שתמכה בבחירת טראמפ, ואף צוחק על השואה בבדיחה לפיה השווייצרים אוהבים זהב עד כדי כך שעשו מהזהב של היהודים שנספו בשואה פונדו.

גם בתוכנית הדנית "משמרת לילה" הקרינו במקביל מערכון דומה, המתגאה בסמלים מקומיים כמו בת הים הקטנה והסופר האנס כריסטיאן אנדרסן ומציע לטראמפ להפוך את טורבינות הרוח במדינה למשאבות נפט. הסרטון נצפה עד כה 2.8 מיליון פעמים.

הגרסה הפורטוגלית למערכון שודרה אף היא באותה שעה, בתוכנית "חמישה לחצות", והתמקדה בעיקר בבדיחות על פוליטיקה מקומית ובהתפארות בניצחון באליפות אירופה בכדורגל. היא זכתה עד כה ל-2.3 מיליון צפיות.

בליל שבת שודרו מערכונים נוספים בתוכנית "העולם המושלם" בבלגיה (1.4 מיליון צפיות) ובתוכנית האינטרנט הליטאית "תעקבו שם" (מיליון ורבע צפיות), שבה אפילו לא ביקשו את המקום השני בסדר העדיפויות של טראמפ, אלא אמרו שיסתפקו במקום השלישי - כמו נבחרת המדינה בכדורסל.

וזה עוד לא הסוף: המנחה הגרמני בומרמן חשף שגם בערוצים הלאומיים של אוסטריה, ספרד ואסטוניה עובדים על מערכונים דומים, שאמורים להיות משודרים בהמשך השבוע.