משפיענית הרשת הבריטית סטינה סאנדרס, דוגמנית לשעבר ואשת תוכן שמפעילה חשבון אינסטגרם פופולרי במיוחד עם כמעט 70 אלף עוקבים, חשפה במהלך סוף השבוע את האמת: למרות שהחיים שלה נראים נוצצים, היא מרגישה בודדה במיוחד.

"מספיק לגלול בתמונות ובהיילייטס שלי כדי לראות שאני אוהבת לטייל וללכת למסיבות. 70 אלף העוקבים שלי רואים אותי שותה שמפניה ביאכטות ונוהגת במרצדס ובפורשה", כתבה בטור מיוחד ל"סאן" הבריטי. "העובדה שאני עובדת בתקשורת מאפשרת לי להגיע להשקות ולארוחות הערב החשובות והזוהרות ביותר. אני חברה במועדון סוהו האוס, הפייבוריט של סלבס כמו מייגן מרקל, ובשנה שעברה טסתי ללא פחות מ-16 חופשות באיביזה, דרום צרפת ודובאי. החיים נראים ורודים ואני לא יכולה להאשים אתכם אם אתם חושבים שהכל הולך לי בקלות", שיתפה. "אבל מתחת למעטה הזוהר ולאורח החיים החומרי, סבלתי מבדידות קשה".

View this post on Instagram

A post shared by STINA SANDERS (@stinasanders)

לדבריה, היא הסתירה את מחשבותיה האמיתיות והאפלות כדי שלא יחשבו שהיא מתקרבנת. "חששתי שאנשים יכנסו בי אם אשתף ברגשותיי האמיתיים, במיוחד כשאני בת מזל שיש לי את כל מה שיש לי. זה היה נראה לי לא מתאים לטבוע ברחמים עצמיים כשכל כך הרבה אנשים נאבקים עבור קורת גג ואוכל על השולחן. אז שמרתי על הבדידות לעצמי".

יחד עם זאת, סאנדרס מדגישה שהיא לא היחידה. חוקרים מאוניברסיטת אורגון קבעו כבר בשנת 2016 שמבוגרים צעירים נוטים להיות בודדים יותר מקבוצות הגילאים האחרות, ושהדור הנוכחי עשוי להיות "הבודד ביותר אי פעם". פלטפורמות כמו אינסטגרם וסנאפצ'אט יוצרות תחושה של אינטימיות מוגברת, ולכן משככות במעט את הבדידות.לפי מחקר אחר של רשת בתי המרקחת הבריטית Lloyds Pharmacy, אותו ציטטה סאנדרס, בני דור ה-Z נוטים לבדידות פי שלושה ביחס לבני 75 ומעלה. לפי מחקר נוסף שנערך על ידי YouGov, אחד מתוך חמישה מילינאלים מרגיש "בודד וחסר חברים".

View this post on Instagram

A post shared by STINA SANDERS (@stinasanders)

"בשנים האחרונות ניסיתי לשכנע את עצמי שעדיף לי להיות לבד והייתי מוכנה לעשות הרבה כדי להוכיח לעצמי שאני חזקה ועצמאית. נסעתי לכמה חופשות לבד ואסרתי על עצמי לצאת לדייטים. נהניתי מאוד אבל כשחזרתי הביתה, הייתי עצובה שלא היה לי את מי לשתף. זה היה המקרה פעמים רבות. כל מי שמסתכל על הפרופיל שלי באינסטגרם חושב שהחיים שלי מלאים ברגעים קסומים, אבל במציאות הם לא יכולים להרגיש ריקים יותר".