גל החום הקיצוני שמכה באוסטרליה הולך ומחמיר ושרפות הענק שמתפשטות בדרום-מזרח המדינה כבר הגיעו לפרברי סידני. צילום מתחנת החלל הבינלאומית שפורסם בימים האחרונים ברשתות החברתיות מציג לכאורה את היבשת מפויחת ועולה בלהבות.

אלא שפרסום באתר snopes גילה כי לא מדובר בצילום, אלא בהדמיה תלת-מימד שבאה להציג את מוקדי השריפות השונים ביבשת בחודש האחרון. יוצר ההדמיה, אתוני הרסי, הסביר כי המידע שנאסף נלקח מאתר NASA ולא כל האזורים שמופיעים בצילום עדיין בוערים, וכי המטרה היא להמחיש את גודל האסון.

אוסטרליה נאבקת באש כבר יותר מ-3 חודשים: 23 בני אדם וכחצי מיליארד בעלי חיים נספו, אלפי בתים נשרפו - ושטחים גדולים יותר משטחה של ישראל התכלו בלהבות. חיל הים האוסטרלי ממשיך לפנות תושבים שמצאו את עצמם בורחים מלהבות ענק, והרוחות במקום חזקות כמעט כדי להעיף אדם באוויר.

לאור הסכנה, דרכים מרכזיות במדינה נחסמו וכתוצאה מכך נוצרו פקקים ועומסי תנועה כבדים. המונים עמדו בתורים ארוכים בתחנות הדלק כדי להצטייד, אך גילו שבחנויות ובתחנות רבות אזל המלאי של המצרכים הבסיסיים. לפי הדיווחים, ביישובים מרוחקים נאלצו התושבים להרתיח מים כדי להפוך אותם לראויים לשתייה.