פרטים חדשים התגלו בפרשת רמון עבאס, שידוע בתור כוכב האינסטגרם העשיר hushpuppi ונעצר בדובאי בחשד שהלבין מאות מיליוני דולרים. חצי שנה אחרי הסגרתו לארצות הברית, הרשויות במדינה מאשימות אותו גם בחבירה להאקרים בצבא צפון קוריאה, שגנבו יותר מ-1.3 מיליארד דולר מחברות ובנקים ברחבי העולם.

View this post on Instagram

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi)

עבאס בן ה-37 הפעיל דף אינסטגרם מצליח עם יותר מ-2.5 מיליון עוקבים, בו הוא פרסם תמונות של בגדי מעצבים ומכוניות יוקרה. הוא הציג את עצמו בתור "משבח נכסים", והתרברב באורח החיים הנהנתי שהצליח לסגל לעצמו מבלי שנולד להורים עשירים, לכאורה. בסוף חודש יוני פשטו על דירתו שוטרי אינטרפול ואנשי FBI, ועצרו אותו בחשד שהיה מעורב במבצע פישינג בהיקף של 350 מיליון פאונד. במבצע נעצרו 12 בני אדם נוספים והוחרמו מזוודות עם 30 מיליון דולר במזומן, לצד מחשבים ורכבי יוקרה. 

בכתב האישום שהוגש נגד עבאס עלה כי הוא היה שותף להונאה של קבוצת כדורגל בליגה האנגלית, משרד עורכי דין אמריקני ובנק זר. כעת נחשף מקרה הונאה נוסף: על פי החשד, הוא חבר לשלושה האקרים צפון קוריאניים במבצע שבו ניסו לשדוד 14.7 מיליון דולר מבנק מלטזי בפברואר 2019. עבאס נקשר לקונספירציה הצפון קוריאנית בעקבות חשיפת האישומים נגד קאלב אלאומארי, בן 37 מקנדה, שהודה כי סייע לקבוצה צפון קוריאנית להלבין כספים.

View this post on Instagram

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi)

מחלקת המשפטים האמריקנית גילתה את הקשר בין עבאס לצפון קוריאנים דרך אלואמרי. ההתקפה על הבנק המלטזי אמנם לא השיגה את כל מטרותיה, אך היא הצליחה לזעזע את המדינה והובילה את ראש הממשלה להעלות את הנושא בפני הפרלמנט. לפי הדיווחים בעיתון Times of Malta, כחלק מהמבצע הועברו 13 מיליון אירו לבנקים בארבע מדינות שונות. יחד עם זאת, ההעברות אותרו ובוטלו על ידי הבנק. "האנשים הצפון קוריאנים משתמשים במקלדות במקום ברובים. הם גונבים ארנקי קריפטו במקום שקים של כסף, והם שודדי הבנקים המובילים בעולם", אמר בכיר במשרד המשפטים האמריקני.

עורך דינו של עבאס, גל פיסצקי, טען בראיון שהעניק לפורבס בחודש יולי שמרשו חף מפשע. הוא תיאר אותו בתור "יזם" שהרוויח את כספו "באופן לגיטימי דרך נדל"ן", והודות לעבודתו בתור "משפיען אינסטגרם". משפטו של עבאס אמור היה להיפתח בסוף שנת 2020, אך התפשטות הקורונה הובילה לדחייתו.