"קוראים לי שני אני בת 23 לילה לפני היציאה", כך נפתח פוסט שפורסם בעמוד של אור חנוכייב בפייסבוק שאליו צורפה התמונה ונכתב כי הוא מתוך עדות שהגיעה אליו, "אני וחברה צילמנו את הסרטון הזה, ומאז אני חצי משותקת".

שני לא נפצעה בתאונה (צילום: Analisa Cruz Ariasová)
שני לא נפצעה בתאונה | צילום: Analisa Cruz Ariasová

בסרטון שהעלה חנוכייב נראית אישה צעירה נוהגת עם חברתה כאשר בהתחלה נשמע שיר של סטטיק ובן אל תבורי, ובהמשך שיר פחות מוכר. השתיים מפזזות מול המצלמה כעבור מספר שניות הן עושות תאונת דרכים והסרטון נקטע. הפוסט קורא לצופים להיזהר בנהיגה ולמנוע תאונת דרכים.

אלא שאין באמת שני. כלומר יש פה נערה שנפגעה, אבל לא קוראים לה שני והיא לא ישראלית. התוספת של סטטיק ובן אל נעשתה בעריכה ומדובר בסרטון שנלקח מחו"ל, במעורבות של איש יחסי הציבור יוליאן לוינסון. אם מחפשים את התמונה בגוגל, אפשר לצפות בסרטון למשל כאן בפייסבוק, בלי סטטיק ובן אל.

את התמונה שהעלתה מאמנת כושר ודוגמנית בשם אנליסה קרוז אריאס אפשר למצוא כאן באינסטגרם, והיא בכלל מספרת על תאונה בעת רכיבה על אופניים ולא בזמן נהיגה. כלומר זו לא אותה תאונה בכלל.

A post shared by Analisa Cruz Arias (@analisacruzarias) on


הסרטון זכה ליותר 1.3 מיליון צפיות, וחנוכייב פירסם הברה שבה הוא מספר שחזה באירוע שכמעט הסתיים בתאונה מאחר שנהג היה עסוק בצילום סלפי עם חבריו במקום להתרכז בנהיגה, "לא יכולתי להתפאק וב-4 בבוקר העלתי פוסט (...) הפוסט מפוברק אבל אני שמח שהמסר עבר בצורה חדה. תשמרו על עצמכם ועל חיי האנשים הנוספים".

אור חנוכייב על סרטון התאונה (צילום: יוליאן לוינסון תקשורת)
צילום: יוליאן לוינסון תקשורת

לוינסון הוסיף "חשבנו איך נבעט בבטן הרכה של הישראליים על מנת לייצר באזז עצום למען העלאת מודעות לבטיחות בדרכים (...) שמח מאוד שהצלחנו עכשיו נשאר לחכות למנה הבאה".

 ומה אתם חושבים?