פוסט השואה של אגם רודברג
פוסט השואה של אגם רודברג (צילום מסך מתוך הפייסבוק של ישראל היום) | צילום: Photo by Flash90

"רגישות, מהי?" via אגם רודברג", כך פירסם עמוד הפייסבוק "סטטוסים מרושעים" את הפוסט של השחקנית אגם רודברג מיום שבת האחרון ובו היא כתבה: "קניות בוורשה כאילו לא מתו פה 6 מיליון. שבת שלום". הפוסט זכה ללמעלה מ-400 לייקים, עשרות שיתופים וכמובן הרבה מאוד תגובות.  

בואו לפייסבוק של נקסטר  

הפוסט נחשף לראשונה עוד מוקדם בבוקר בעיתון "ישראל היום" וגם פורסם בעמוד הפייסבוק שלהם (גם שם גרף מאות לייקים ועשרות שיתופים). אך רק בשעות האחרונות התפוצצה הפרשה ברשת והתלוצצות השואה המדוברת הפכה לוויראלית וגרמה למאות ישראלים לנוע באי נוחות בכיסא. 

"נו, די, היא לא כזו" 

"מי צוחק על דברים כאלה?" כתב גולש אחד, אחר ציין: "לא מתאים לה", עוד תיאורים שראינו ברפרוף מהיר על התגובות היו "טיפשה", "כלבה", ואיחולים כמו "הלוואי ויתקע לה אשראי אמן". במחנה השני והדל יותר, מצאנו תגובות כמו: "קצת הומור שחור, מה יש?" ו"לבחורה יש חוש הומור", "יאללה איזה סיילים יש בקרקוב....למות!". גולשת אחת אף הגדילה ראש והזכירה לכולם שלפני שהם צולבים את רודברג כדאי להציץ בתמונה שלה תורמת מח עצם עם הכיתוב: "נו, די, היא לא כזו". 

יש לציין כי זמן קצר אחרי פרסום הפוסט, רודברג הסירה אותו.  

*גורמים בסביבתה של רודברג מסרו: "לאגם לא היתה שום כוונה לפגוע בקורבנות או זכר השואה, ומיד אחרי שהיא העלתה את הפוסט היא מיהרה למחוק אותו. אגם היא אדם מאוד ערכי ומשקיעה רבות מזמנה ומרצה לעזרה לזולת, וחבל שנטפלים לפוסט הזה, שכאמור ירד מיד אחרי שעלה".

והנה יש גם מם מבית סטטוסים מרושעים: "בגטו עם היפות שליייייייי".

 

המסע ממשיך (מתוך הפייסבוק של Avner Ressel)