משטרת רוסיה חוקרת יוטיוברים שאנסו אישה בת 30 והשחיתו את דירתה בשידור חי במטרה לאסוף תרומות מהגולשים. התקיפה אירעה בעיר ירוסלב הצפונית למוסקבה, כשהתיעוד הועבר בשידור חי ביוטיוב ובטלגרם. האישה שהותקפה היא כבת 30 ואם לשלושה ילדים, והייתה תחת השפעת סם אונס. לפי הפרסומים, היא התגרשה לאחרונה מבעלה ויצאה עם אחד מהתוקפים, ארטם ס' בן ה-18, לפני שאירעה התקרית.

התיעוד של מעשה האונס נמחק מהרשת, אך עדיין ניתן למצוא חלקים מהשידור בהם חברי הכנופיה צוחקים ומשחיתים את הדירה. במטרה לשלהב את הקהל, הם התחייבו לרסק אגרטלים, לעקור את הדלת מהמשקוף, לשבור את המקרר ולנפץ את האסלה.

על פי הפרסומים, בני משפחתה של האישה מצאה את התיעוד המזעזע ברשת, ולאחר מכן איתרו ותקפו את ארטם וחבריו; כעת הם דורשים פיצויים על הנזק שנגרם לדירה. גם המשטרה קיבלה דיווחים על השידור ופתחה בחקירה.

זו לא הפעם הראשונה שמקרי אונס, התעללות והשחתה משודרים ברשתות החברתיות ברוסיה, בתופעה שזכתה לכינוי "Trash Streams". רק בשנה האחרונה זעזעו את המדינה מספר מקרים שהסתיימו במות הקורבן. בסוף 2020 משפיען רשת כפה על בת זוגו לצאת למרפסת בהלבשה תחתונה, וכשהכניס אותה בחזרה לדירתו, היא כבר הייתה ללא רוח חיים. התיעוד התפשט ברשתות החברתיות במדינה והגיע גם לטיקטוק וליוטיוב, שנאבקו במשך ימים כדי להסירו. לפני כחודשיים אירע מקרה נוסף בעיר סמולנסק, כשחסר בית בן 60 שתה ליטר וחצי של וודקה בתמורה לפרס כספי ומת לעיניהם של 150 גולשים.

לאור האירועים הקשים, הסנאטור אלכסיי פושקוב, חבר מפלגת השלטון, העלה הצעת חוק שתחייב סטרימרים לשלם מס על תרומות הגולשים. כך תוכל המדינה לנטר את פעילותם. בעבר הוא העלה הצעת חוק לאסור לחלוטין על שידורים חיים המציגים אלימות. לפני כשלושה חודשים, הסנאטורית אולגה קוביטידי דרשה להטיל אחריות פלילית גם על הגולשים שתורמים באותם שידורים חיים.