בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
התמונה המקורית של קישה ג'ונסון, "הנערה המבולבלת" | צילום: swaggernewyork.com
מה הייתם עושים אילו הייתם מגלים שתמונה לא מחמיאה שלכם הפכה למם ברשת? במקרה של קישה ג'ונסון בת ה-16 מאלבמה שבארצות הברית, היא החליטה לנקום. אחרי שגילתה שתמונה בה היא נראית מבולבלת למדי סיפקה השראה למם פופולארי, החליטה הצעירה, שכונתה ברשת "הבחורה המבולבלת", לתבוע את אינסטגרם על סכום של חצי מיליארד דולר בשל השמצתה בפומבי.

כ-100,000 לייקים לעמודי ה"בחורה השחורה המבולבלת" בפייסבוק

התמונה המדוברת הפכה לסדרת ממים, שהציגו את ג'ונסון בהבעת פנים מלאת תמיהה. הטקסט שצורף לתמונות כל סיטואציה מבלבלת או מתסכלת. אחד הממים הראשונים בכיכובה של ג'ונסון התגלגל לרשת ב-30 באפריל השנה, כשהאתר 9Gag פרסם את התמונה עם הכותרת, "מם חדש בפתח: בחורה שחורה מבולבלת".

בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
תביעה חסרת סיכוי. קישה ג'ונסון במם משעשע | צילום: swaggernewyork.com
ב-11 במאי, 2014 קם עמוד פייסבוק בשם "מם הבחורה השחורה המבולבלת" ומאז צבר 71,332 לייקים. עמוד פייסבוק נוסף הוקדש גם הוא ל"בחורה שחורה מבולבלת", ומאז עלייתו לאוויר ב-22 ביוני גרף 26,308 לייקים.

בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
מם פטריוטי של "הנערה המבולבלת" | צילום: swaggernewyork.com
לפני שבוע דיווחה תחנת רדיו בשם 101.9 על כך שג'ונסון מאסה בצחוקים שעושים על חשבונה והחליטה לתבוע את אינסטגרם בחצי מיליארד דולר, משום שהתמונה נלקחה במקור מהאינסטגרם של חברתה לפני שהופצה ברשת.
בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
"הפנים שלי נראות מכוערות כאילו הרגע הקאתי". קישה ג'ונסון בתור סופרמן | צילום: swaggernewyork.com
בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
"כשמבקשים מעובד מקדונלדס עוד רוטב" | צילום: swaggernewyork.com
בחורה מבולבלת תובעת את אינסטגרם
מצאה את עצמה בציור המופת של מיכלאנג'לו בשיחה צפופה עם אלוהים | צילום: swaggernewyork.com

"אני כלל לא נראית כך במציאות"

"הפנים שלי נראות מכוערות כאילו הרגע הקאתי", אמרה בכעס, על פי הדיווח של Know Your Meme. "אני כלל לא נראית כך במציאות. אני באמת כלבה רעה!" מה שכן, לא נראה שג'ונסון תצא ולו עם דולר אחד. במדיניות אינסטגרם כתוב בפירוש שהמשתמשים הם האחראים לתוכן ששיתפו, כך שבמקרה של ג'ונסון, אם היא רוצה לתבוע מישהו היא מוזמנת לתבוע את חברתה שהעלתה את התמונה הלא מחמיאה לרשת מלכתחילה.