דנה סלבס
ניסתה לפתות את התחקירן (צילום מסך מתוך כתבת נ' הזורמת באתר "דנה סלבס")

"מי זו נ' והאם היא זורמת?". נ' לא יודעת מאיפה זה הגיע, אבל לפני מספר ימים היא גילתה ברשת כתבה שזו היתה כותרתה, ולפיה "אין גבר שלא היה איתה אם זה באזור להלן חיפה ואם זה מחוץ לו". האתר חשף את שמה המלא של נ' וכן מספר תמונות בלבוש חלקי.

הכתבה פורסמה באתר חדש בשם "דנה סלבס", שמסעיר בימים האחרונים את הרשת, בעיקר בזכות כתבות פרובוקטיביות כמו זו. הכתבה על נ' נכתבה כמעין תחקיר שהתבצע לכאורה בעקבות פניות שהתקבלו ממכרים שלה. הכתבה מתארת כיצד נשלח תחקירן לפתות את הצעירה בת ה-21, ניסיון שהתגלה עד מהרה כמוצלח מעבר למצופה - כאשר לאחר ארוחה קצרה כבר ניסתה נ' לפתות את התחקירן. בכתבה מצוטטים אנשים המכירים את אותה מגיל 15 ומאשרים כי מדובר בבחורה עם נטייה להתנהגות מינית חופשית למדי.

בואו לפייסבוק של נקסטר

נ' ההמומה הגיבה לכתבה בתגובות הפייסבוק וכתבה: "איזה שקרים רשמתם פה, אתם תשלמו ביוקר אני יתבע אתכם... נבלות שתשרפו אמן". המגיבים האחרים לכתבה גינו גם הם את פעילות האתר, הציעו לנ' לתבוע את הצוות על הוצאת דיבה. אחרים אף טענו שדיווחו על "דנה סלבס" בעמוד הפייסבוק של משטרת ישראל.

דנה סלבס
הרביץ לחתול או הציל אותו מסבל? תנו ל"דנה סלבס" להחליט

אדם נוסף שזכה ל"משפט שדה" באתר הוא א' שהעלה בסוף השבוע ליוטיוב סרטון בו נראית כלבה שככל הנראה שייכת לו נושכת חתול חי ללא הפסקה, בעוד הוא או אחד מחבריו חובט בחתול במקל וטוען כי "צריך להרוג אותה, מה, סובלת". הסרטון נשלח לעמוד הפייסבוק של עמותת "תנו לחיות לחיות" שדיווחה כי נגד א' נפתחה חקירה. ב"דנה סלבס" מיהרו לפרסם כתבה המגנה אותו על כך שהכה לכאורה רק בחתול. עם זאת, בתחילת האירוע נראה שהוא מכה דווקא את הכלבה בפיה, ייתכן שבניסיון לגרום לה לשחרר את החתול.

"האתר לא מפר חוק פלילי"

עו"ד יהונתן קלינגר, המתמחה בדיני אינטרנט, אומר ל-NEXTER כי למרות מעלליו הבוטים, אתר דנה סלבס אינו מפר חוק פלילי כלשהו, וכי הדבר היחיד בו ניתן להאשים את מנהלו, אם בכלל, הוא פרסום תמונותיהם של האנשים המדוברים ללא רשות, העשוי להוות הפרת זכויות יוצרים.
קלינגר מוסיף: "בנוגע לאותה נ', בהנחה שהיא מעל גיל 18 ובהנחה שיש כאן 'עניין ציבורי', אז אין כאן באמת בעיה", ומחדד: "למרות חוסר האתיות בפרסום, זו ביקורת על התנהגות ציבורית של גברת מתירנית ואני לא רואה כאן בעיה של לשון הרע".

לגבי א', הוא ספקני אף פחות, וקורא לכתבה בעניינו אאוטינג של מעשה מכוער. לדבריו, למרות שבפרסום המקרה על ידי "תנו לחיות לחיות" השמיטה העמותה את זהות החשוד, הוא לא רואה צורך לעשות זאת מאחר ומדובר במקרה שיש בו עניין ציבורי.

"לינצ'טרנט ולמה לא לצאת עם בחורות מזרחיות"

"דנה סלבס" הוא הצלחה ויראלית, ומבלוג פרטי הפך למדובר מאוד ברשת, והכתבות שבו משותפות שוב ושוב על ידי גולשים רבים בפייסבוק. בעיקר בזכות התכנים הפרובוקטיביים שמופיעים בו, שלא תואמים את סגנון המיינסטרים באינטרנט הישראלי. עם זאת, בחו"ל מדובר בסגנון מוכר. דוגמה למי שלקח את העניין צעד אחד קדימה וגם שילם על זה ביוקר הוא האנטר מור, שהעלה אתר ובו פירסם תמונות חושפניות שנשלחו על ידי אקסים זועמים.

כתבות אחרות באתר, שלא כוללות לינצ'טרנט או חשיפות למיניהן, עוסקות באיסוף תמונות פרובוקטיביות של צעירות מרחבי ישראל (והעולם), בכל גיל אפשרי, כאשר הן מקוטלגות לפי נושאים כמו "הישראליות שהופיעו בסרטים כחולים", "הבחורות הכי יפות של ישראל", "שוטרות צבאיות בביקיני", "לוהט! פצצות מרוקאיות","לאן הידרדרנו בנות 16 זורמות", מדריך לגברים "איך לנצל אישה עם כספים" ועוד.

כתבות אחרות עוסקות בהבדלים בין בחורות מקבוצות אוכלוסייה שונות. כך, לדוגמא, בכתבה "למה לא לצאת עם רוסיות" נכתב כי "הן לא יהודיות", "נצלניות שמחפשות רק כסף" ועוד, ובכתבה "למה לא לצאת עם בחורות מזרחיות" נטען כי בחורה כזו היא "רעה, מחפשת כסף, צבועה ושקרנית טובה". כל סיפור מלווה בטענה כי הוא "מבוסס על המון סיפורים שזרמו למערכת".

"כל דבר אשר נכתב שם הוא אמיתי"

בראיון ל-NEXTER, מבקש מנהל האתר, המסתתר תחת שמות בדויים כמו "נועה וייס" ו"יוסי כהן", לשמור על סודיות זהותו, ומוכן לחשוף רק שהוא חייל בצה"ל. "מטרת האתר היא להפיץ את האמת", הוא אומר, וטוען כי "כל דבר אשר נכתב שם הוא אמיתי".

"אנחנו מעולם לא שיקרנו באף מילה, ואף אחת מהבחורות אינה תמימה" הוא אומר, "לכל בחורה יש סיבה משלה למה היא נמצאת שם. לרוב מדובר בבחורות שעשו עבירות פליליות". לדבריו, לאתר צוות של כ-10 אנשים, ביניהם 3 חוקרים פרטיים, שאוספים מידע על הבחורות.

לגבי אותה נ' ש"זורמת עם כולם", שאוזכרה כאן, אומר מנהל האתר שהכתבה לא מיועדת לפגוע בה אלא "לגרום לה להפסיק את מעשיה". לדבריו, יש הכתבה מבוססת על מידע שהגיע אליו בחשד למעשים פליליים מצידה. "החלטנו לא לציין את זה כדי לא לעורר יותר מדי מהומה", מוסיף מנהל האתר, וטוען כי קיימות הוכחות למעשים אלה ממצלמות האבטחה של מלון בחיפה.

לדבריו, בכל יום נכנסים לאתר יותר מעשרת אלפים גולשים, אך אינו מיועד לייצור הכנסה כספית.

*פנינו לנ' אך היא טרם הגיבה.