נוכח כמות הממים והטרנדים הווירטואליים החדשים שהאינטרנט מספק לנו מדי יום, קצת מפתיע לגלות שלפעמים מה שעובד הוא דווקא שיחזור ומיחזור של בדיחות רשת מהעבר. מצד שני, אולי זה לא כל כך מפתיע - בסופו של יום אנשים הם די צפויים, וסוס מנצח לא מחליפים.

את זה בדיוק לקחה בחשבון האישה שהקימה את חשבון האינסטגרם this.is.rona@, שמתבסס על ההצלחה הקודמת של עמוד הפייסבוק ״תהיה יוסף״, שבעצמו היה רק גרסה מקומית לעמודים שקמו לפני ברחבי העולם.

הנוסחה פשוטה - יוסף, או רונה במקרה הזה, מתנהגים כפי שראוי להתנהג, ודרכם מפעילי העמודים והחשבונות מבקרים התנהגויות מביכות - כאלה שנפוצות אונליין או אופליין. למשל? רונה לא מעלה סטורי שחם לה בקיץ הישראלי, כי לכולם חם. רונה לא מצלמת הופעות שלמות לסטורי כי היא יודעת לחיות את הרגע. רונה לא מצלמת שקיעות, לא מצלמת סלפי מראה, לא מעלה סטורי בכל פעם שהיא מתאמנת ולא מעלה הגרלות של זארה, כי היא יודעת שמדובר בשקר. תהיו רונה.

View this post on Instagram

A post shared by This Is Rona (@this.is.rona) on

View this post on Instagram

A post shared by This Is Rona (@this.is.rona) on

View this post on Instagram

A post shared by This Is Rona (@this.is.rona) on

 

View this post on Instagram

A post shared by This Is Rona (@this.is.rona) on

״התחלתי את העמוד לפני קצת יותר מחודש והוא צבר עוקבים רבים בקצב שלא ציפיתי״, מספרת ל-NEXTER מנהלת החשבון בעל 48 אלף העוקבים, שמעדיפה להישאר בעילום שם. ״רונה היא דמות נשית שמעלה סיטואציות שונות, ולפעמים משעשעות, של נערות/נשים בחיי היום יום. מרבית התגובות של העוקבים מפרגנות ועוזרות להמשיך לבנות את דמותה המסתורית של רונה״.

באחד הפוסטים מוזכר שם של מותג מוכר של מזגנים. האם מדובר בפוסט ממומן? היוצרת האלמונית מספקת תשובה עמומה "העמוד מקבל הרבה הצעות לשת״פים מכל סוגי המותגים, ואשמח לסכם את הנושא הזה כאן".

בין העוקבות והעוקבים הרבים, ניתן למצוא גם שמות מפורסמים במיוחד, כמו קורין גדעון, ערב טוב עם גיא פינס, אור דניאל, אנה ארונוב, אדל בספלוב, קרן פלס, גל גברעם ושני קליין. ארונוב אפילו הגיבה לאחרונה על אחד הפוסטים בעמוד, תייגה את חברתה הטובה והשותפה העסקית שלה מיטל כץ, וכתבה ״רונה עולה על עצבים״ על אחד הפוסטים, לא לגמרי ברור אם בצחוק או ברצינות.

הפוסט המדובר סיפר שרונה יודעת שהיא נראית מעולה, לא סופרת קלוריות ואוכלת מה שבא לה. כלומר, לרונה יש גנים מדהימים וחילוף חומרים מהיר והיא לא צריכה לדאוג מהביקורת החברתית הנוקבת שיורים לעבר נשים ברגע שהן מעזות להעלות כמה קילוגרמים?

View this post on Instagram

A post shared by This Is Rona (@this.is.rona) on

למרות שרוב הפוסטים בעמוד אכן קלילים ועושים צחוק מהתנהגויות נורמטיביות אך מטופשות, שכולנו קצת מודעות לכך שהן מטופשות, ישנם גם כמה מעט יותר בעייתיים, כמו הפוסט שהוזכר לעיל. רונה, סביר שרק מחוסר מודעות, לפעמים נופלת לקלישאות מעט מיזוגניות שלא מחליקות כל כך טוב בגרון בשנת 2019.

מלבד לבקר נשים שסביר שחוטאות במישטור גוף עצמי בגלל לחצים שהופעלו עליהן מאז שהיו ילדות (וכנראה שהן נראות מעולה בדיוק בגלל שהן סופרות קלוריות, כי החברה הישראלית לא בדיוק בשלה להגיד על אישה שמנמנה שהיא נראית מעולה, נכון?), יש לה עוד כמה טענות שיכולות לגרום לאי נוחות. למשל, רונה לא מתעצבנת כשהחבר שלה יוצא עם חברים שלו, רונה לא מקנאה ועושה לו סרטים כי יש לו ידידה, ורונה לא הולכת עם חולצת בטן וג׳ינס כך שהפס של התחתונים שלה מציץ.

אמא של רונה, יש גם תגובות שליליות? בכל זאת, יש בעמוד כמה קלישאות סקסיסטיות.
״כמו בכל עמוד ציבורי יש גם וגם. רוב התגובות מפרגנות. זה עמוד בלי אג׳נדות מיוחד. עמוד שכל המטרה שלו היא להצחיק״.