קנדה: צוללנים מצאו מכשיר אייפון 11 ששכב שישה חודשים בקרקעית נהר, והחזירו אותו לבעליו כשהוא תקין כמעט לחלוטין. בסרטון ששחררו בסוף השבוע שעבר (חמישי), בני הזוג קלייטון והת'ר הלקנברג חשפו את האייפון שמצאו – כשהוא עובד כאילו לא שכב שם חצי שנה.

בראיון לרשת CBC, בני הזוג סיפרו על המציאות שלהם בגיחתם האחרונה: קלייטון מצא מכשיר צדפה עם נזק חמור, בשעה שהת'ר מצאה את האייפון במצב מצוין. "לקחתי אותו הביתה, ניקיתי את הלכלוך והוא פשוט נדלק, זה היה די מדהים", אמר קלייטון לרשת הקנדית. לדבריו, הרכיבים היחידים שהפסיקו לעבוד הם המיקרופון והרמקולים.

אחרי ניקוי המכשיר והעברת כרטיס הסים ללמכשיר אחר, בני הזוג מצאו את הבעלים של האייפון – פטמה גודסי, תושבת ונקובר. מסתבר שהאייפון נפל במהלך שיט בסירה בחודש ספטמבר, וכלל גם תמונות שלה רגעים ספורים לפני שנפל למים. "איבדתי את שיווי המשקל והפלתי את האייפון למים", היא העידה.

לדבריה, העובדים בפארק אמרו שזה יהיה בלתי אפשרי למצוא את המכשיר בקרקעית, ולכן היא המשיכה בחייה ורכשה מכשיר חדש. כשקיבלה את ההודעה מהמספר הישן שלה, היא חשבה שהחברים שלה מנסים למתוח אותה, אך בסופו של דבר הסכימה לנסוע ולאסוף את המכשיר. "הייתי בהלם מוחלט. כבר השלמתי עם זה שהטלפון הלך".