הציפור הזו, שנראית כאילו היא דופקת את הראש ברצפה שוב ושוב, מופיעה בימים האחרונים בתגובה לכמעט כל פוסט בפייסבוק. אנשים משתמשים בה במקום הסטיקרים האחרים של הרשת החברתית - בין אם אלו הפרצופים הצהובים, החתול האפור או הדביבונים - והיא הפכה כבר לבדיחה בפני עצמה.

הכל התחיל בספטמבר 2016, אז הוציאה המעצבת האמריקאית סידני וויילר חבילת סטיקרים - אנימציות שאפשר להוסיף להודעות - עם דמות בשם Trash Dove - או בתרגום חופשי יונת זבל. החבילה היתה זמינה במקור רק לאייפון, אך ב-31 בינואר התווספה לחבילות הסטיקרים הזמינות בפייסבוק.

כנראה שכמו רוב חבילות הסטיקרים בפייסבוק, גם זו היתה נשארת מוכרת לכמה יודעי ח"ן בלבד - עד שביום שלישי שעבר גילה אותה דף פייסבוק תאילנדי לצעירים, שלו 2.5 מיליון לייקים. מנהלי הדף העלו סרטון שבו התנועה של הציפור מוצגת כריקוד ומושווית לדמות מצוירת אחרת של חתול רוקד - ואפילו משולבת בו באופן גס מאוד.

תוך זמן קצר הפך הסרטון לוויראלי, עם יותר מ-4 מיליון צפיות עד כה, וחבילת הסטיקרים - ובמיוחד הסטיקר הספיציפי מתוכה של היונה הדופקת את הראש - הפכה לתופעה במדינה, ואחריה גם בעולם. דפי פייסבוק שונים הציגו גרסאות משלהם ליונה:

אגב, אם אתם רוצים להבין מה הקטע של הציפור, צפויה לכם אכזבה: כאשר העיתון התאילנדי "קאו-סוד" שאל את וויילר האם הציפור הדופקת את הראש היא חובבת מטאל או שמא בעלת הפרעה נפשית, ענתה המעצבת בהתחמקות: "הוא יכול להיות כל אחד מהם, או שניהם! או שמח ונרגש. הוא כל מה שאתם רוצים שהוא יהיה".