אתמול (ראשון) התפוצצה פרשת הפגיעות המיניות של סוכן הדוגמניות שי אביטל, בתחקיר מיוחד של "חשיפה" עם חיים אתגר (קשת 12); אחת אחרי השנייה, נשים שנפלו קורבן חשפו באומץ רב את ההתעללות והפגיעה הקשה שחוו, לכאורה. בתחקיר התברר גם קשר השתיקה שנוצר סביב אביטל, שייצג את הדוגמניות המצליחות בישראל – ובהן גם נטע אלחמיסטר. הערב (שני), יממה אחרי שידור התחקיר ואחרי שהמשטרה הודיעה שתפתח בחקירה פלילית, צפה מחדש ברשתות החברתיות תמונה ישנה משותפת של אביטל, יהודה משי זהב ונטע אלחמיסטר.

 

"נחמד היה לשבת באושפיזין בסוכה עם זוג החברים, הכדורגלן רמי גרשון, הדוגמנית ואשת העסקים נטע אלחמיסטר, יחד עם סוכן העלית שי אביטל. אנשים איכותיים וחברים עם נשמה גדולה", כך נכתב ב-14 באוקטובר 2017, בדף הפייסבוק הרשמי של יהודה משי זהב. התמונה צברה אז כ-500 לייקים וכ-35 תגובות, אך הערב נראה שעוד ועוד אנשים נחשפים אליה – ומציפים אותה מחדש בהקשר ההאשמות שהושמעו כנגד משי זהב ושי אביטל.

אחרי שידור התחקיר, רבים ברשתות החברתיות ביקרו בחריפות את קשר השתיקה שנוצר סביב אביטל – והשוו אותו ליהודה משי זהב. כזכור, במרץ 2021 חשף עיתון "הארץ" כי משי זהב ביצע מעשים מגונים בילדים, בנערים ובנשים במשך שנים, וחודש אחר כך שודר גם תחקיר "עובדה" בנושא.

התפוצצות הפרשה של משי זהב הובילה לביקורת חריפה על הטיוח שנהוג במגזר החרדי, לכאורה – אך כעת רבים גורסים שאותו הדבר בדיוק קרה עם סוכן הדוגמניות. לאורך השנים פורסמו נגד אביטל מספר תחקירים, לרבות במגזין סוף השבוע של mako, אך הברנז'ה לא הוקיעה אותו משורותיה.

 

אלחמיסטר כבר הודיעה בינתיים באופן רשמי שהיא לא מיוצגת יותר על ידי אביטל. "אין לי מילה אחרת לתאר את הכאב הצורב מול התחושות של נערות ונערים שנאלצו להתמודד עם מה שאף אישה לא צריכה לחוות לעולם... כל מה שאני רוצה כעת זה לחבק את אלו שנפגעו, לסייע לאלו שזקוקות לכך", כתבה. "אני אעמוד מאחוריהן באופן מלא ומוחלט, מאמינה ותומכת. אני לא שוכחת לשי את המסע שעשינו יחד. המסע המשותף שלנו הסתיים. זה הזמן שלו להתחיל במסע אישי של לקיחת אחריות", הוסיפה.