פוסטר הילדה הנעדרת
איימי המילטון, פוסטר הילדה הנעדרת

פוסטר תמים למראה הקורא לעזרה במציאת איימי המילטון, ילדה בת 6 הנעדרת מביתה, זכה לאלפי שיתופים בפייסבוק ובטוויטר עד שהתברר כי מדובר בתעמולה של ימנים קיצוניים.

בפוסטר, עליו מתנוססת תמונה של ילדה בלונדינית יפהפייה, כתוב כי "על פי ההשערה איימי נחטפה בידי חבורת אסיאתיים לצרכים מיניים". השלט עושה שימוש בתופעה שהפכה נפוצה בבריטניה, לפיו הדפוס הישן של פדופילים "לבנים", הפועלים על פי רוב לבד, השתנה, ואילו בשנים האחרונות נפוצו מקרים של חבורות מהגרים אסיאתיים או מוסלמים המפתים ילדות קטנות ו"מטפחים" אותן בטרם מנצלים אותן מינית, אם זה באמצעות מתנות או בדרכים אחרות. התופעה זכתה לכינוי באנגלית Asian Grooming Gangs.

עוד NEXTER בפייסבוק

רק שמי שעומד מאחורי הפוסטר, הם לא הוריה המודאגים של איימי, אלא הקבוצה הימנית קיצונית בריטון, המוגדרת אנטישמית, המתנגדת לכניסת מהגרים לממלכה בדיוק בגלל תופעות כגון האלימות המינית הזו כלפי צעירות.

בשנה שעברה חשף השבועון The Croydon Advertiser כי איימי המילטון כלל אינה קיימת, אין ילדה אמיתית שכזו העומדת מאחורי הפוסטר, וכי הפרסומים שהופיעו בעיקר באתר המזוהה עם הבריטון, נעשו כדי לעודד מודעות למציאות העגומה אליה מובילות אותן חבורות אסיאתים.

אלא שברגע שהפוסטר הפך לוויראלי, ולמרות החשיפה כי מדובר בתרמית, כבר היה קשה לעצור את הגלגל. בשבוע האחרון הפוסטר שוב הוצף ברשת, כאשר רק מאוחר יותר, חלק מהמשתמשים שבחרו לשתף את התמונה המרגשת, גילו כי הם מסייעים לתנועה גזענית.

על פי האתר דיילי בייל, התמונה זכתה עד כה ליותר מ-20,000 שיתופים ו"סייעה לעורר את המודעות לתופעה חבורות 'הטיפוח' האסייתיות". מנגד, במשטרה המקומית דחו את הטענה ואמרו כי הפרסום לכל היותר חסר תועלת ואף עלול להסיט את תשומת לב הציבורית מהנושאים החשובים.

>> רוסיה מציגה: למי נועדו שלושת הכיסאות מול האסלה?

>> כנראה שגם אתם שיתפתם את תמונת העירום שלכם