דרק מדינה ואשתו הנרצחת ג'ניפר אלפונסו  (צילום:  Photo by Flash90)
"אשתי הרביצה לי ואני לא מוכן לסבול את ההתעללות". מתוך הפוסט של דרק מדינה (בתמונה: מדינה ואשתו) | צילום: Photo by Flash90

דרק מדינה (31) ממיאמי שבארה"ב, שלפני כחודשיים רצח, על פי החשד, את אשתו ג'ניפר אלפונסו (26), ופרסם את תמונת הגופה בפייסבוק - חושף בבית המשפט פרטים חדשים על המניעים מאחורי המעשה שזעזע את העולם.

מדינה, אמר למשטרה שפרסם את תמונות הגופה (זהירות: תמונה גרפית קשה) כדי "להודיע לקרובי המשפחה על מה שקרה".  עוד נחשפה במהלך הדיון בבית המשפט בפלורידה, הקלטת חקירתו הראשונית של מדינה מה-8 באוגוסט, מיד לאחר הרצח. את הטענה העלה מדינה לאחר שהשוטרים שאלו אותו מדוע פירסם מיד לאחר הרצח תמונות של הגופה לרשת החברתית.

דרק מדינה ואשתו הנרצחת ג'ניפר אלפונסו  (צילום:  Photo by Flash90)
"אני הולך לכלא או לגזר דין מוות על רצח אשתי אוהב אתכם". הפוסט של דרק ליד תמונת הגופה של אשתו | צילום: Photo by Flash90

בואו לפייסבוק של נקסטר

הרצח אירע, כאמור, ב-8 באוגוסט, כאשר מדינה ירה באלפונסו למוות מספר פעמים. לפני הרצח הוא התריע בפייסבוק כי הוא עומד לעשות זאת ואחריו העלה את ההודעה "אני הולך לכלא או לגזר דין מוות על רצח אשתי אוהב אתכם אנשים מתגעגע אליכם אנשים שמרו על עצמכם אנשי פייסבוק תראו אותי בחדשות. אשתי הרביצה לי ואני לא מוכן לסבול את ההתעללות הזו יותר אז עשיתי מה שעשיתי אני מקווה שאתם מבינים אותי". לאחר מכן הגיע לתחנת המשטרה והסגיר עצמו.

גופתה של ג'ניפר אלפונסו (תגובות) (צילום:  Photo by Flash90)
"מה קרה???????". החברים בפייסבוק היו בהלם | צילום: Photo by Flash90

לטענת מדינה, הוא ירה באשתו כדי להגן על עצמו לאחר שאיימה עליו בסכין. לדבריו, היא היתה אישה מתעללת והכתה אותו פעמים רבות, בעוד התביעה טוענת שמדינה היה המכה מבין השניים. עורך דינו של מדינה הביא כהוכחה את יומנה של אלפונסו, בו היא כתבה מספר פעמים על מחשבות אלימות שהיו לה כלפי בעלה. מהצד הנגדי הובאה העובדה שמדינה למד אמנויות לחימה ואף נלחם נגד המורה שלו, כמו גם עדויות של קרובי משפחה לפיהן מדינה איים לא פעם שיהרוג את אלפונסו אם תעזוב אותו - מה שאיימה לעשות מספר פעמים בתקופה שקדמה למותה.

במהלך הדיון העיד הבלש ג'ונת'ן גרוסמן והציג ממצאים מנתיחת גופתה של הנרצחת בניסיון לברר מה קרה בליל הרצח והאם אכן ניתן לטעון שהוא בוצע בהגנה עצמית. השופטת איבון קולודני טרם הכריעה האם לאפשר שחרור של מדינה בערבות.

סרטון מצלמות אבטחה המציג חלק מהוויכוח של מדינה ואשתו בליל הרצח:

 

>> הנערה ושחקני הפוטבול: האונס שמסעיר את הרשת

>> משחק אייפון פופולרי מציג: יהודי כקריקטורה אנטישמית