רק אתמול נערכה עצרת הזדהות המונית למען המאבק להשבת הבנים, והנה הערב כבר הגיעו החדשות הרעות: גופותיהם של אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל נמצאו בשדה באזור חלחול. במשך כשעתיים נאסר על התקשורת בישראל לדבר על כך בשל צו איסור פרסום אך ברשת, כרגיל,לא חיכו והפיצו את הדיווחים לאחר שהופיעו בתקשורת הזרה, בין היתר באל-ג'זירה ובניו-יורק טיימס:

היו מי שביקשו מחבריהם ללמוד לקח מיומה הראשון של הפרשה, עת הופצו שמועות על מציאת הנערים - חיים או מתים - ברשתות החברתיות, ולהמתין עד להסרת צו איסור הפרסום:

ההודעה פורסמה - הגולשים מגיבים 

לאחר שההודעה נמסרה למשפחות, ובעקבות הפרסום באמצעי התקשורת, החל גל של תגובות ברשת, ברשתות החברתיות אך גם באתרי הפורמים הדתיים:

 

מורן אטיאס באינסטגרם 

ברק רביד מעדכן: במקביל לישיבת הקבינט בירושלים: אבו-מאזן מכנס את ההנהגה הפלסטינית לישיבת חירום בעקבות רצח הנערים החטופים

ג'ודי ניר מוזס: הגיע הזמן שלבד מתפיסת הרוצחים וכליאתם בבידוד עד סוף חייהם,נהרוס בתיהם,ניקח את הוריהם,נשותיהם וילדיהם נגרשם מהארץ או נזרוקם לכלא למאסר עולם

בוז'י הרצוג: חטיפה ורצח נערים תמימים באישון לילה הוא פשע נתעב ובלתי נסלח. אין לכך כל הסבר או צידוק אנושי ואני משוכנע, שידיהן הארוכות של כוחות הביטחון יגיעו את המרצחים. ידענו בעבר פיגועים קשים וכואבים והתגברנו וכך יהיה גם הפעם. אלה הם חיינו בארץ הזו. בשבועות האחרונים נחשפנו לשלושה נערים ישראלים שהפכו להיות הבנים של כולנו, אייל, נפתלי וגיל-עד. צר לי מאוד על ששירת חייהם נגדעה על ידי מחבלים נפשעים. ליבי ותנחומיי עם המשפחות. יהי זכרם של הנערים ברוך.

יאיר לפיד: הלב נשבר.

שלי יחימוביץ': צער וכאב על הרצח האכזרי של גלעד, אייל ונפתלי. משתתפת בכאבן הנורא של משפחות שער, פרנקל ויפרח. אין מלים שינחמו הורים לילדים בני 16 שהלכו הרבה בטרם עת ובנסיבות כה אלימות ואכזריות. יהי זכרם ברוך.

נפתלי בנט: אין מחילה לרוצחי ילדים ולשולחיהם. עכשיו הזמן למעשים

זהבה גלאון: אני משתתפת בצערן של משפחות יפרח, שער ופרנקל. חטיפת נערים ורציחתן היא פשע מלחמה שיש להעניש עליו במלוא חומרת הדין. יחד עם זאת, דווקא ברגעים אלו, חיוני להבחין בין האחראים למעשה הנפשע לבין הגורמים הפלסטינים שהוקיעו אותו, ובראשם נשיא הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

מיכאל בן ארי: ממשלת הדמים: מי שמשחרר רוצחים, הוא הרוצח! להעמיד לדין את חברי ממשלת ישראל שהפקירו את דמנו.

ציפי לבני: אייל, גיל-עד ונפתלי. נשבר הלב (...) נמשיך להכות בעוצמה בחמאס, למען העתיד. יהי זכרם ברוך.

איילת שקד: לעם שגיבוריו רוצחי ילדים צריך להתייחס בהתאם.