הרשת החברתית החדשה של נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, עוד לא הושקה וכבר מואשמת בגניבת קוד. טראמפ מקים פלטפורמה חדשה בשם Truth Social (אמת חברתית), שאמורה לעלות בשנה הבאה. הנשיא לשעבר עדיין חסום בטוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וסנפצ'אט, מאז המתקפות על הקפיטול בינואר 2021, ומנוע מלפרסם שם פוסטים או ציוצים.

באתר VICE פרסמו כי Truth Social כבר נמצאת במאבק משפטי, לאחר שנראה שהקוד של הרשת החברתית נגנב. למרות שהאתר עדיין לא הושק, חלק מהמשתמשים הצליחו כבר לפתוח בו פרופילים, ובהמשך טענו שהרשת חולקת קווי דמיון רבים עם Mastodon, תוכנת קוד פתוח שאנשים משתמשים בה כדי ליצור רשת חברתית משלהם, בהם חלקי קוד שלמים מועתקים.

הרשת החברתית של טראמפ, Truth Social (צילום: צילום מסך)
הרשת החברתית של טראמפ, Truth Social | צילום: צילום מסך

למטסודון יש מדיניות קוד פתוח, שמשמעותה שאנשים יכולים ליצור גרסאות שונות של הקוד שלהם בחינם, כל עוד הם מסכימים לציית לתנאי השירות שלהם. בשיחה עם VICE, מייסד מסטודון, יוג'ן רוצ'קו, אמר כי נראה ש-Truth Social גנבה את כל הקוד המקור שלהם, וזו "עלולה להיות בעיה, כי זה יצביע על הפרת רישיון".

בגרדיאן דיווחו כי טראמפ ינסה קודם את הרשת החברתית שלו עם שורה של משתמשים נבחרים כבר בנובמבר, לפני שתהיה זמינה לציבור הרחב בתחילת 2022. לדבריו, הפלטפורמה מבטיחה לקדם "שיחה גלובלית כנה", וכל פוסט בה ייקרא "אמת". המשתמשים באתר נדרשים לחתום על הסכם לא לזלזל או לפגוע במישהו אחר, אם הם רוצים להצטרף לאתר.