כבר חמישה חודשים אנחנו שומעים על גל השריפות המטורף שעדיין מתפשט בכל רחבי אוסטרליה. 25 בני אדם נהרגו, עשרות אלפי אנשים נאלצו להתפנות מהבתים ונגרם נזק למבנים ושטחים חקלאיים. בזמן שלוקח לממשלה שם להתעורר, הרשת כבר עובדת בכל הכוח על גיוס תרומות, חלק בדרכים, איך נאמר? יצירתיות.

הראשונים שנקראו לדגל היו כמובן הסלבס האוסטרליים -כריס המסוורת', השחקן שמוכר לנו מסרטי מארוול, כתב על התרומה שלו ושל משפחתו בגובה מיליון דולר, אחת התרומות הפרטיות הגדולות ביותר עד עכשיו. להמסוורת' מצטרפים גם הזמרת קיילי מינוג, ניקול קידמן ובעלה המוזיקאי קית' אורבן והזמרת האמריקאית פינק, שתרמו כל אחד 500 אלף דולר. חוץ מתרומה מאד מכובדת הסלבס כל הזמן קוראים לעוקבים ולמעריצים שלהם ברשתות להתגייס ולתרום גם כן.

ארגון The Animal Rescue Craft Guild, שפועל למען בעלי חיים, פתח ביוזמה מאד מיוחדת וקרא למתנדבים שרוצים לתרום אבל בצורה קצת שונה - לסרוג למען בעלי החיים. הארגון הודיע שהוא מוצף בהצעות לעזרה ממתנדבים שנענו לקריאתם. הם סורגים כיסים לגורי קנגורו שנשארו יתומים, קינים לציפורים, כפפות לקואלות שנכוו ועוד הרבה מוצרי בד אחרים שבהם יוכלו להתכרבל בעלי חיים שניצלו מהלהבות. לדברי הארגון, התרומות מגיעות מכל רחבי העולם - ארה"ב, בריטניה, הונג קונג, צרפת, גרמניה.

הפילנתרופית העירומה, או בשמה קיילין וורד, היא דוגמנית עירום וכוכבת רשת והיא הציעה לשלוח תמונות עירום שלה לכל מי שיתרום לפחות עשרה דולר לרשימת ארגוני הצדקה שעוזרים להילחם בנזקי השריפות באוסטרליה. אגב, יומיים אחרי שקיילין העלתה את הסרטון לטיקטוק, היא הגיעה לתרומות בסך מיליון דולר.

 מפתיע לשמוע אבל הרשתות לחלוטין בעד קיילין והיוזמה שלה. והיא גם לא נשארה לבד, כל יום עוד כוכבות פורנו ודוגמניות עירום אחרות מכריזות שהן מצטרפות למטרה ומציעות תמונות בתמורה לתרומות - עד עכשיו הן כבר הצליחו לאסוף עשרות אלפי דולרים בעצמן. ובמקרה של השריפות הנוראיות האלה המטרה באמת מקדשת את האמצעים.