28% מהישראלים מקדישים יותר זמן לפייסבוק ואינסטגרם מאשר לבני או בנות הזוג - כך לפי סקר חדש. אך האנתרופולוג היישומי תמיד ליאון מאמין שרוב המשתתפים בסקר שיקרו וכמעט כל הישראלים נמצאים יותר בפייסבוק מאשר עם בני זוגם.

"כששואלים מישהוא מה הכי מפריע לך בהתנהגות של בן הזוג שלך, אז אם פעם זה היה אמא שלה היום זה שאני מדבר ובת הזוג שלי בטלפון", אמר ליאון היום (ד') ב"הבוקר של קשת". "אני רב עם אשתי ויש לי המון אפשרויות של בחורות שמספרות לי שאיתן אני אף פעם לא אריב, מה שהוא כמובן פיקציה מוחלטת".

הסקסולוגית דוקטור איריס בר-און מאמינה שהרשתות החברתיות לא אשמות, אלא רק מחדדות את קשיי המציאות. "זה מעיד ומחדד את הריקנות של הקשר הזוגי, שבעצם אנשים לא מייצרים תכנים משותפים, התקשורת שלהם היא בדרך כלל תקשורת אינפורמטיבית. כל הזמן יש משימות, מעט מאוד אנשים מנהלים שיח של חברות. זה לא יכול להחזיק".

בר-און סיפרה על אישה שידעה שבעלה מנהל רומן דרך פייסבוק והחליטה, במקום להתעמת איתו, לנהל איתו גם היא רומן בפייסבוק. היא פתחה פרופיל פיקטיבי, ניהלה עם בעלה שיחות ארוטיות כאשר הוא לא יודע מי היא ולבסוף, כשביקש להיפגש, הפתיעה אותו. לדבריה, הם עדיין חיים יחד וחיי הזוגיות שלהם השתפרו.