מרגישים שפיד האינסטגרם שלכם הפך להיות צפוף לאחרונה? יותר מדי פוסטים של אנשים שלא מעניינים אתכם בכלל? תמונות מלאכותיות מחופשות מוגזמות שמביאות לכם את הסעיף? ברשת החברתית הפופולרית מבינים אתכם לגמרי והחליטו לאפשר שירות חדש: הסרת עוקב ממוקדת.

באינסטגרם מציעים כעת למיין אנשי קשר לפי שתי קטגוריות מעניינות ויעילות במיוחד שיאפשרו לכם להחליט האם להסיר להם עוקב. הקטגוריות הן אנשים שהייתה לכם הכי פחות תקשורת איתם לאחרונה ואנשים שמופיעים הכי הרבה בפיד שלכם.

הקטגוריה הראשונה מציגה רשימה של כל האנשים או החשבונות שאיתם בקושי קיימתם אינטראקציה ב-90 הימים האחרונים. כלומר, כאלה שלא הגבתם לפוסטים שלהם, שלא שלחתם להם הודעות ושלא סימנתם לייקים אחד לשני. הרעיון הוא כמובן שתוכלו לראות מי בקושי נוכח באינסטגרם שלכם כדי להבין אם החשבון הזה הוא באמת אחד שאתם רוצים ברשימה.

View this post on Instagram

A post shared by @thecaviarnoir on

הקטגוריה השנייה היא קצת יותר מורכבת, והיא מכילה בגדול אנשים שממלאים את הפיד ביותר מדי פוסטים, כלומר כאלה שהכי חופרים לכם. יכול להיות שזה מידע שכיף לכם ומעניין אתכם לקבל, אבל גם בהחלט ייתכן שנמאס לכם ואתם רוצים פחות.

כדי לגשת לקטגוריות הללו, פתחו את אפליקציית אינסטגרם, הקליקו על הפרופיל שלכם, אחר כך על ״Following״ ואז יופיעו שתי הקטגוריות הללו. כניסה לרשימה שלהם תסדר את אנשי הקשר בסדר יורד, ומשם תוכלו להפסיק לעקוב אחרי מי שתרצו בקלות.

מדובר בפיצ׳ר יעיל שאמור להקל עליכם במלאכת הטיהור של הפיד, על ידי כך שהוא מציג לכם מידע גולמי נטול רגשות – האנשים האלה במילא לא ממש חלק מהאינסטגרם שלכם, אז הגיע הזמן לעשות את זה רשמי. אבל עם כמה שזה טוב לכם, לא ברור מה מרוויחה האפליקציה מהמהלך הזה - בסוף היא עושה כמו חברת האם - פייסבוק - רק הפוך: בעוד שפייסבוק תמיד תציע לכם עוד חשבונות לעקוב אחריהם ועוד יוזרים לשלוח להם בקשת חברות, אינסטגרם דווקא מעודדת לצמצם.