אבד פיטבול (צילום: צילום מסך מפייסבוק)
צילום: צילום מסך מפייסבוק

לילה קושניר, 24, ממושב עמקא אשרת הסמוך לעיר נהריה לא ישנה בשלושת השבועות האחרונים. כלבה האהוב 'סימבה' בן השלוש - פיטבול גזעי, נגנב מביתה, ועקבותיו נעלמו כאילו בלעה אותו האדמה. "הוא יצא כמו בכל יום לטיול יחד עם שני כלבים אחרים ברחבי המושב והיה אמור לחזור הביתה" סיפרה בשיחה עם NEXTER. "אבל שני הכלבים חזרו וסימבה נעלם. זה כמו  לאבד ילד ואני לא מוכנה לוותר עד שאני אמצא אותו".

קושניר, נכה שרגלה נקטעה בעקבות תאונת עבודה, הפכה עולמות בניסיון לאתר את סימבה. היא נסעה לישובים ולכפרים ערבים בצפון הארץ, הדביקה כרוזים בלוחות מודעות, פרסמה בעיתונים ובאתרים בערבית בניסיון למצוא קצה חוט שיאפשר מציאתו של סימבה אך ללא הועיל. כל ניסיונותיה נכון לעכשיו עלו בתוהו.

בלית ברירה נאלצה קושניר לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כדי שזה יסייע לה לאתר את סימבה אבל גם הוא, לאחר עבודה אינטנסיבית של שבוע ימים, חזר עם ידיים ריקות. "הפכתי עולמות לא היה מקום שלא הייתי בו כדי לנסות למצוא את סימבה ולא הצלחתי. אני מקווה שהוא בסדר ומחכה שימצאו אותו", סיפרה קושניר בעצב, "הוא כל עולמי. הוא כלב מקסים, ידידותי מאוד. אני רוצה לקוות שהוא יהיה בסוף הפי אנד והוא יחזור אליי".

כחלק ממאמצי החיפוש, קושניר משתמשת ברשת כדי להפיץ את הידיעה על הגניבה. היא מעלה תמונות וקטעי וידאו ומבקשת את עזרת הגולשים. אחת מחבורתיה העלתה סטטוס ארוך ששותף כבר כ-160 פעמים בו היא מפרטת את החששות העיקריים. "יש מצב רציני שהכלב הזה נגנב עבור קרבות כלבים, כדי שמישהו יוכל לגרוף כספים. למי שלא יודע מה זה קרב כלבים, אז ככה זה נראה (היא צירפה לינק, ש"א), שני כלבים נלחמים עד מוות".

בימים האחרונים ומתוך מטרה להעלות את המודעות בקרב הגולשים לסייע לה במציאת כלבה, פרסמה קושניר פוסט מרגש שבו היא מציעה פרס כספי גבוה מאוד של 12 אלף שקל למי שיאתר אותו. "נכון שמדובר בפרס כספי גבוה מאוד ולא שגרתי אבל אני מוכנה גם לשלם 20 אלף שקל העיקר שימצאו אותו. זה נשמע מטורף אבל מבחינתי הוא כמו ילד שהלך לי לאיבוד ואני לא מרימה ידיים ולא מוותרת עד שאמצא אותו שיעלה כמה שיעלה", ציינה.

במקביל, פנתה קושניר למשמר הגבול בניסיון להסתייע בלוחמי היחידה שפועלים בשטחים ובמשולש כדי שיהיו יותר ערניים וינסו לעזור לה להחזיר את סימבה הביתה בנוסף, היא הגישה תלונה בתחנת משטרת נהריה בגין גניבת. "אני רוצה להאמין שבסופו של דבר הוא יחזור אליי הביתה", הביעה קושניר את תקוותה.

אבד פיטבול (צילום: צילום מסך מפייסבוק)
צילום: צילום מסך מפייסבוק

 

עוד ב-NEXTER: