רורי פטריק - רורי100
רורי פטריק בהכרזתו לטוויטר על המרתון. "רוטינת השינה שלי סבבה סביב גמירה וזה הפסיק להיראות לי בריא" | צילום: twitter
יש אנשים שיש להם יותר מידי זמן על הידיים ובמקרה של רורי פטריק, כנראה שזה אכן היה המצב. לכן הוא החליט לבצע שינוי וב-5 באפריל הודיע לעוקביו בטוויטר שהוא מתכנן להפסיק לאונן במשך מאה ימים. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה הדמרטית,  נוצר ההאשטאג #rory100 שסייע לחברים והעוקבים לעודד אותו.

"אוננות הייתה אסטרטגיית ההתמודדות שלי עם לחץ וכאב"

באופן מפתיע, פטריק לא לבד בהחלטתו להימנע מאוננות. מסתבר שיש גברים רבים כמותו שעושים את אותו הדבר ונקראים “Nofappers”  ו- “Fapstonauts”. אתר Nofap.org, שפונה לאותם גברים, מונה מספר  סיבות להימנעות, בהם: הרצון להימנע מצפייה אובססיבית בפורנו, תירגול של שליטה עצמית ופינוי זמן בו הידיים שלהם יכולות להתעסק גם בדברים אחרים בחיים. עם זאת, פטריק כלל לא הכיר את קהילת Nofap, המטרה שלו היתה מעט שונה. 

"אוננות הייתה אסטרטגיית ההתמודדות שלי עם לחץ וכאב", סיפר ל- Vice, "רוטינת השינה שלי סבבה סביב גמירה, וזה פשוט הפסיק להיראות לי בריא. לפעמים הייתי מתכנן ללכת לחדר כושר או לצאת לריצה ואז הייתי אומר לעצמי, 'אוקיי, אתה תצא לרוץ, אז תהנה מרגע נעים עם עצמך לפני'. אחרי שהייתי מאונן הייתי מוצא את עצמי מכורבל במיטה צופה בטלוויזיה עם שקית של צ'יפס במקום אשכרה לצאת לריצה. כך שכשחבר שלי דיבר עם קבוצה של אנשים שהתנזרו למשך 90 ימים אמרתי באופן תחרותי שאני אעשה זאת למשך 100 ימים. פשוט קיוויתי שהאתגר הזה ייתן לי את התנופה להפסיק לזמן מה".

"התמיכה של אנשים שמרה עליי כנה"

אחרי כ-25 יום מאז שהתחיל את המסע צייץ פטריק תמונה של עצמו עושה את מחוות האצבעות הידועה מסרטי "משחקי הרעב", סוג של סמל למאבק האישי שלו. במהרה, שלוש האצבעות הפכו למחוות סולידריות עם האתגר של פטריק והטוויטר החל להתמלא בתמונות של תומכים אך גם תמונות מפתות של צעירות שניסו לשבור אותו. "זה נתן לי להבין שאנשים חשבו עליי ושמר עליי כנה", סיפר. "לא רציתי להרוס את זה בלילה אחד בגלל שהייתי לחוץ על העבודה והייתי צריך לגמור".

עם תמיכת קהילת הטוויטר, מאה הימים עברו במהרה ופטריק הכין את עצמו לרגע שאחרי. הוא צפה בגמר גביע העולם עם חבר, ניקה את הדירה שלו, התעמל, יצא לרכיבה על אופניים ופגש חברים למשקאות לפני שהחגיגה בחצות החלה. משום שהשותפה שלו ידעה כמה הרגע הזה מיוחד עבורו היא לא ישנה באותו לילה בלילה כדי שפטריק יוכל להיות "רועש כפי שהייתי צריך להיות". לטענתו, הרגע המיוחל הסתכם ב"אורגזמה שהדהדה בחדר למשך 20 דקות לפחות".

רורי פטריק - רורי100
התומכים תחת ההאשטאג "רורי 100" במחוות האצבעות מ"משחקי הרעב" | צילום: twitter

לסיכום סיפר פטריק שמאה הימים סייעו לו להתמודד עם החרדה והלחץ שלו בדרך בריאה יותר. הדירה שלו מעולם לא הייתה נקייה יותר והוא השתמש בגוף שלו בצורות אחרות גם כן. הוא מתכנן לעבור עוד מסע שכזה בעתיד - ועד אז עוקביו בטוויטר יאלצו לחכות ולראות מה עוד הוא יסכים לשתף איתם.

רורי פטריק - רורי100
כפי שב"משחקי הרעב" רעבים לאוכל, כך פטריק היה רעב לעצמו | צילום: twitter
רורי פטריק - רורי100
"זה נתן לי להבין שאנשים חשבו עליי ושמר עליי כנה", סיפר פטריק על אוהדיו | צילום: twitter
רורי פטריק - רורי100
היו גם פיתויים בדרך מהם פטריק הצליח להתעלם | צילום: twitter
רורי פטריק - רורי100
רגע המיוחל הסתכם ב"אורגזמה שהדהדה בחדר למשך 20 דקות לפחות" | צילום: twitter