מלחמת ההסברה (יש לקרוא "שטיפת מוחות") סביב המצב בסוריה לא נגמרת. שלשום (ג') שיתף משרד ההגנה הרוסי בטוויטר סדרת תמונות מרחפני ריגול שמוכיחה, לטענתו באופן "בלתי ניתן לערעור", שחיילי ארה"ב מלווים שיירות של דאעש כדי להגן עליהם מהרוסים.

אלא שתוך זמן קצר גילו הגולשים שאחת מ-4 התמונות ששיתפו הרוסים, ושלמעלה נמצאת גרסה משוחזרת שלה, כלל לא צולמה על ידי רחפן ריגול - אלא לקוחה מסרטון קידום למשחק מלחמה לסמארטפונים בשם AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron, שיצא ב-2015.

גם התמונות האחרות נמצאו עד מהרה כלא קשורות לטענות הרוסיות: צוות בדיקת עובדות בשם "צוות בינה לסכסוכים" מצא שגם התמונות האלו לא היו חדשות, והראו למעשה מתקפה של צבא עיראק על דאעש בקיץ 2016. לראיה צירף הצוות צילום מסך של ציוץ מאותו קיץ בו נראות אותן תמונות כפי שצויצו על ידי Russia Today - השופר התקשורתי של ממשל פוטין.


בתגובה מסר המשרד לתקשורת כי עובד המשרד צירף את התמונות "בטעות", והוציא תמונות אחרות, שלפחות נכון לזמן כתיבת הדברים עדיין לא נמצאו כגנובות גם הן ממשחקים.

מריה אולסון, דוברת שגרירות ארה"ב במוסקבה צייצה בתגובה: "הנשיא טראמפ והנשיא פוטין ציינו בווייטנאם את ההתקדמות המשמעותית במסע לחיסול דאעש. זו מטרה משותפת לארה"ב ולרוסיה. ארה"ב לא תבזבז זמן על הטענות השטוטיות שהעלה משרד ההגנה הרוסי המאשים אותנו בשיתוף פעולה עם דאעש, תוך שימוש בתמונות ממשחקים ותמונות ישנות של מבצעים צבאיים במדינה אחרת. עלינו להתרכז בחיסול אויבינו המשותפים ולא במשחקים".