שלא תגידו שהם מנסים להתחמק משאלות: ערוץ הטוויטר של חמאס הכריז אתמול על השו"ת השנתי שלו, בו יכולים גולשים מרחבי העולם לשלוח לארגון שאלות ולקבל תשובות מנציגיו.

כמובן שהצד הישראלי וכל מי שתומך בו לא החמיץ את ההזדמנות לעקוץ את חמאס. הנה כמה מהשאלות שנשלחו לארגון.

דובר צה"ל התעניין: "למה אתם משגרים טילים לעבר בתי ספר וגני משחקים ישראלים? למה אתם משגרים (אותם) מבתיהם של בני עמכם? למה אתם מלמדים את ילדיכם לשנוא ולרצוח יהודים? למה אתם משקיעים בטרור ולא באנשי עזה?"


המוסד (שהוא חשבון פארודי, אבל מוצלח עד כדי כך שקשה להיות בטוחים בכך) הרחיק לכת אפילו יותר ושאל: "מה היה פיגוע ההתאבדות האהוב עליכם - מלון פארק, בו הרגתם 30 קשישים שחגגו את פסח, או דיזנגוף סנטר, שבו הרגתם 13 אנשים, בהם 5 ילדים בתחפושות לפורים?"


ובציוץ נוסף התגרה: "כשה'בכיר' שלכם עונה - תוכלו לוודא שהוא מפעיל קודם את הגדרת המיקום?"


אחד הגולשים שאל "מה בר הגייז הכי טוב בעזה?", וחשבון מזויף של חמאס ענה לו: "הים התיכון, ממש ליד בית הכנסת הרשמי שלנו".


תנועה בריטית פרו-ישראלית העלתה תמונה של איסמעיל הנייה וכמה ילדים עזתים אוכלים ענבים ממטולה ו"שוש", ושאלה: "מה אמרה תנועה ה-BDS כשראתה את התמונה הזו של אנשי חמאס זוללים אוכל ישראלי? נו נו נו. בתיאבון". גולש אחר ענה: "אל תדאגו - הקופסאות (עם הלוגו של ענבי מטולה) בטח היו גנובות", והוסיף: "אני צוחק כמובן. הם מן הסתם הוענקו לעזה כחלק מטונות הסיוע ההומניטרי".כותבת הנאומים אביבה קלומפאס העלתה תמונה של שני ילדים בני לא יותר מ-5 עם כלי נשק באירועי חמאס, ושאלה: "איך אתם מחליטים מי מאלה יקבל את תואר 'אב השנה' של חמאס?"


ובציוץ אחר היא הציעה לחמאס "עריכה והגהה" לציוץ שבו נאמר כי "חמאס הינה תנועת שחרור הנוקטת בכל האמצעים כדי להגן על הפלסטינים, כולל אמצעים דיפלומטיים ופוליטיים. לפלסטינים זכות להתנגד לכיבוש בכל הכוח", ושיכתבה אותו ל"חמאס הינה תנועת טרור המשתמשת בכל האמצעים האלימים כדי להתעלל בפלסטינים. לפלסטינים חובה להתנגד לכיבוש בכל הכוח".


ארגון StandWithUs דואג לאיש חמאס שצולם במסכה בלי פתח לאף: "מה יקרה כשהוא יתעטש?"


"אם ישראל מרושעת כפי שאתה טוען, למה אתה שולח את ילדיך לטיפול בבתי חולים ישראלים?", שאל גולש והפנה לכתבה על אשפוז בתו של הנייה בבית החולים איכילוב לפני 4 שנים.


גולש אחר ביקש מחמאס "ללמד אותי על ההיסטוריה הנפלאה של פלסטין. אני רוצה לדעת איפה מצאו לאחרונה בחפירות ארכיאולוגיות מטבעות עתיקים שלכם, שמות המלכים שלכם, מיקומם של המקדשים והארמונות שלכם".


אחת הגולשות תהתה מהו המגן האנושי הטוב ביותר - ילדים, נכים או נשים, ונענתה על ידי גולש אחר שהכי טוב ילדה נכה.


והידה ואן-קונינגסוולד שיתף כתבה מאתר פארודי תחת הכותרת "האו"ם מאשים את ישראל בקשיי הקליטה הסלולרית במנהרות חמאס" ושאל: "מתי סוף סוף יהיה במנהרות ווייפיי?"


נציין כי ישראלים יתקשו מאוד ללמוד מתשובות החמאס לשאלות (הרציניות והציניות) שעליהן ענו, מפני שטוויטר החליטה באופן תמוה לחסום את הגישה לחשבון מישראל - אך לא משאר העולם.