"אני עוזבת לנצח", כתבה מצייצת מסתורית בשם דורותי בטוויטר ביום שני בשבוע שעבר, "אמא שלי לקחה לי את הטלפון. אני אתגעגע לכולכם מאוד. אני בוכה. להתראות".

מי היא אותה דורותי ובת כמה היא? לא ברור. אבל הציוץ הזה שלה גרם להזדהות רבה. מאות תגובות, אלפי ציוצים ו-30 אלף פיברוטים (כמו לייקים) קיבל הציוץ הזה. אבל נשאלת השאלה, איך היא צייצה אותו בכלל, אם לקחו לה את הסמארטפון?

הצורך הוא אבי ההמצאה, ומתברר שאת ההמצאה כבר דאגו ליצור לפניה, והיא רק הייתה צריכה להושיט יד קדימה. הציוץ הזה, כך אפשר לראות בטוויטר, נעשה מתוך נינטנדו 3DS - קונסולת משחק ניידת שיצאה ב-2011 ויש בה חיבור לאינטרנט.

12 דקות לאחר מכן הופיעה ציוץ "אני רואה שדורותי השתמשה בטוויטר דרך נינטנדו. החשבון הזה ייסגר עכשיו". הציוץ נשלח מהאייפון - לכאורה על ידי אמה של דורותי. לציוץ צורף צילום של הנינטנדו שככל הנראה גם הוחרם בשלב הזה. כאן מספר הפיברוטים האמיר ל-81 אלף. חלק מהמגיבים אף יצאו בקריאה נרגשת לאמא "תחזירי לילדה את הטלפון שלה!".

למחרת עלה ציוץ נוסף. הפעם מקונסולת המשחק WiiU. "שלום" כתבה דורותי באמצעות המשחק מיינקראפט, "אמא שלי לקחה לי את הטלפון שלי ואת הנינטנדו DS, אז אין לי ברירה אלא להשתמש ב-Wii. תודה לכולכם על התמיכה ועל האהבה. אני אענה לכל ההודעות הפרטיות ואעקוב חזרה אחריכם, כשיהיה לי חיבור ישיר לטוויטר. להתראות 3>. דורותי".

היא צילמה את המסך שבו כתבה את ההודעה ושיתפה אותה כתמונה בציוץ חדש, ושוב - אלפים מהעוקבים שלה פיברטו והגיבו בצחוק ובהודעות תמיכה. שוב חלפו מספר שעות, והיא בישרה בהתלהבות "מצאתי את ה-DS! אני הולכת לחברה שלי ולכן אהיה זמינה שוב! בחיי אלוהים! (OMG)".

 

חשבון טוויטר אחר בשם פופ קרייב דיווח על ההתרחשות ודיווח שההאשתג "#FreeDorothy" הפך לפופלרי בעקבותיה. ולכך הגיבו לא אחרת מאשר מהחשבון הרשמי של טוויטר בטוויטר, שפשוט כתבו את ההשתג כמעיין הפגנת תמיכה.

 חלפו יומיים והסיפור לא נגמר. "אמא שלי החרימה לי שוב את כל המוצרים האלקטרוניים", צייצה דורותי. למרות שבידה אין קונסולת משחק, ואין סמארטפןו או מכשיר נייד אחר, היא הצליחה למצוא את המכשיר האחרון בבית שאינו נייד ולצייץ ממנו. אבל לא מדובר במחשב השולחני, ואפילו לא בטלוויזיה חכמה.

דורותי צייצה מהמקרר החכם. כן, יש אנשים שאשכרה קנו מקרר עם חיבור לאינטרנט ואפליקציות, והנה נמצאה מישהי שגם מצאה לו שימוש מעשי - לספק משהו שירגיע את הפומו (הפחד מהחמצה) שלה, או ההתמכרות למסכים. 

דורותי פתחה את החשבון לפני חודש בלבד, אין לה שם משפחה או פרטים מזהים אחרים, והתמונה היא של אריאנה גרנדה, שאותה אולי היא מעריצה. מעבר לזה לא ברור מי היא, ואם באמת יש אמא שבאמת החרימה לה טלפונים. אבל היא התחילה לצייץ עם 500 עוקבים בלבד, ולפי טוויטר כן צייצה מקונסולת משחק וממקרר, ובזכות התושיה שלה, או היכולת לספר סיפור מצחיק, או גם וגם - צברה 19,000 עוקבים. אם מישהו מחפש לפרסם מקרר - דברו איתה.