האם הטרדה מינית שצולמה לטובת סרטון מתיחה ליוטיוב - אכן נחשבת כהטרדה? אם תשאלו את מאות אלפי המגיבים הזועמים לסרטון של סם פפר, כוכב יוטיוב שהשתתף בעבר בגרסה הבריטית של ה"אח הגדול" - התשובה היא שבהחלט כן.

בסרטון, פפר עובר ברחוב ולמלטף נשים בישבן. קורבנות המתיחה, שנראות ספק משועשעות ספק מובכות, לא מבינה שהוא זה שנוגע בהן, מאחר שידו מוסתרת מתחת לסווטשירט שלו. בסוף הסרטון, פפר חושף את עצמו והנשים צוחקות, אך יש כאלו שגם מציינות במופרש, "לא אהבתי את זה". אפשר רק לנחש את תגובתן של נשים רבות שנחתכו בחדר העריכה. 

כמו רבים מסרטוני המתיחות של פפר ביוטיוב, גם הסרטון הזה זכה להצלחה מיידית, הפך לוויראלי ועד כה צבר 1,270,576 צפיות, אולם ניכר שבעוד פפר נהנה מתשומת הלב, התגובות בעיקרן שליליות למדיי. האשטאג שהופיע בטוויטר בשם "דווחו על סם פפר" (#ReportSamPepper) קורא למשטרה לאסור את סם על הטרדה מינית.

"הוא חושב שזה מצחיק לקדם הטרדת נשים ברחוב"

נכון לעכשיו פפר לא הגיב במדיה החברתית לרעש שיצר הסרטון, והסרטון עודנו נגיש לצפייה. בינתיים, הגולשים מביעים את מורת רוחם בתגובות - כמו, "הוא חושב שלהטריד נשים זו מתיחה", "הוא חושב שזה מצחיק לקדם הטרדת נשים ברחוב. סם פפר, בבקשה לעולם אל תעשה ילדים" ו"אם מישהו היה תופס לי את הישבן ברחוב ואז מנסה לחבק אותי אחרי זה הייתי נותנת לו אגרוף".

ה"מתיחה" של פפר עלתה לו ברבים מהמעריצים שלו שביטלו את המנוי שלהם לעמוד היוטיוב שלו וכוכבי יוטיוב רבים ביניהם ג'ון והאנק גרין, האנה גארט, גרייס הלביג ועוד גינו את התנהגותו הדוחה. כמו כן, האנק גרין צייץ בטוויטר שסם לא יוזמן יותר לעולם לוידקון, כנס וידאו מקוון. כמובן שמאידך ישנם רבים שכותבים שמדובר בבדיחה ושלנשים פשוט אין חוש הומור. גרייס הלביג שניסתה לדחוף את הבקשה להסרת הסרטון מהיוטיוב זכתה ללא מעט תגובות שנאה בטאמבלר כתוצאה מכך. ניכר שיש הרבה מה ללמוד מה"מתיחה" הידועה לשמצה ובמקרה של הנשים שחוו אותה להבין שאין שום סיבה שיצטרכו להתחבק עם המטרידן שלהן רק בגלל שהן מצולמות.

סם פפר מטריד
היד השלישית | צילום: youtube.com
סם פפר מטריד
סם פפר בפעולה. מטריד נשים תמימות ברחוב ואחר כך מחבק אותן | צילום: youtube.com

וולגריות ו-וולגרים מתגייסים נגדו