צייץ בטוויטר תמונה של איש גוסס במקום לעזור לו
התמונה של הנפגע על הכביש שעוררה סערה: "יש פה איזה איש ששוכב לו על הכביש" | צילום: טוויטר

מכירים את הבדיחה שרצה ברשת: "מה הדבר הראשון שצריך לעשות כשיש רעידת אדמה?" והתשובה היא: "לפרסם על זה סטטוס בפייסבוק?", אז מסתבר שהבדיחה הפכה לסוג של מציאות אכזרית ומעוותת. 

צעיר בן 19 מהעיר אדינבורו שבסקוטלנד, עורר סערה ברשת אחרי שראה איש פצוע שנפגע בתאונת דרכים, כשהוא מוטל על הכביש, ובמקום לעצור ולעזור לו, צילם אותו, העלה את התמונה לטוויטר והמשיך בדרכו.

הציוץ
הציוץ האכזרי של הצעיר | צילום: טוויטר

בציוץ שהתלווה לתמונה (שניהם הוסרו אחרי שהצעיר החל לקבל תגובות זועמות) הוא כתב: "איכס, מה לעזאזל?! יש פה איזה איש ששוכב לו על הכביש". לא ברור האם הצעיר הבין כי האיש פצוע, אבל סביר להניח שידע כי הוא נמצא בסכנת חיים גם אם הוא "רק" ישן לו באמצע כביש מהיר. 

איקראם שאדהורי הצעיר שצייץ תמונה של איש גוסס
"אני הייתי בסך הכל נוסע ברכב בתנועה ולא הייתי הנהג" | צילום: טוויטר

לפי דיווח בדיילי ניוז, זמן קצר אחרי הציוץ הקשה, עוקבים רבים של הצעיר החלו לדחוק בו ודרשו ממנו לעשות משהו ולעזור ל"איש שישן על הכביש". לפי הדיווח הוא צייץ להם בחזרה וכתב: "ואם הייתי מתקרב אליו והוא היה מנסה עלי איזה תרגיל מסריח?" ("What if like i went over n he like tried doin some dodgy shit to me?").

הקורבן, קרייג ויליאמס
"שוכב לו על הכביש" | צילום: טוויטר

הגולשים הזועמים לא וויתרו ושיתפו את התמונה עם המשטרה המקומית. עוד מדווחים באתר כי זמן קצר אחרי התגובות הקשות הצעיר הסיר את הפוסט ופירסם התנצלות ובה כתב: "אני לא בן 19 ורק לאחרונה היה לי יום הולדת 17. אני הייתי בסך הכל נוסע ברכב בתנועה ולא הייתי הנהג". 

באותו ציוץ מתנצל ניסה למעשה אותו צעיר להסביר כי הוא כלל לא יכול היה לשלוט על הרכב ולכן לא יכול היה לעצור כדי לעזור לאיש הגוסס. כך הוא ניסה להגן על עצמו מפני העמדה לדין בגלל שלא עזר לאדם במצוקה קשה. 

המשטרה זיהתה את הנפגע, גבר בשם קרייג וויליאמס (35) שנפצע באורח אנוש באמצע הלילה אחרי שככל הנראה סטה לנתיב נסיעה של התחבורה הציבורית ונפגע על ידי רכב אחר. לפי הדיווח של רשת BBC, וויליאמס נמצא רק שעות ארוכות לאחר הפגיעה ונלקח לבית החולים הקרוב, שם מת מפצעיו.

>> חשפה בטוויטר את זהותם של התוקפים שלה ועלולה להישלח לכלא

>> צפו: דיבר בסלולרי ונפל לפסי רכבת