"מנסה להבין איך טוויטר עובד. איך אני מוצאת עוד אנשים מאוטווה?”, “לא יכולה להירדם אז התחלתי להכין עוגיות”.

אלה היו הציוצים הראשונים של צעירה קנדית בשם אמנדה בחשבון טוויטר תחת הכינוי “לכודה מאחורי שולחן העבודה שלי”. את החשבון היא פתחה בנובמבר 2009, הציוץ האחרון שבו נכתב ב-15 באפריל 2013, על ידי אחיה הגדול: ”אחותי היקרה הלכה אמש לעולמה מסרטן המוח”.

*גולשי אפליקציה שלא מצליחים את הסרטון קליק

 

שנון מקרני, יועצת דיגיטלית מטורונטו, נתקלה בחשבון הזה לפני מספר ימים, את אמנדה היא לא הכירה ולא עקבה אחריה עד אז, אך קריאת הציוצים שלה ברצף, החל מ-2009 ועד לציוץ האחרון בחודש אפריל, גרמו לה לחשוב על הדברים שאנו משאירים מאחור ולכתוב פוסט בנושא תחת אותו שם.

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו 

בפוסט היא הוסיפה גם סרטון שמציג את הציוצים של אמנדה ברצף, לאורך השנים, החל מבעיות רגילות שכולנו נתקלים בהן ביומיום: “היום היתה הפעם הראשונה שנתקעתי במעלית, ואיחרתי לפגישה. הבוסית שלי שלחה לי הודעה ואמרתי לה שתבוא לחלץ אותי. הא”, “תעלומה, מישהו השאיר כרטיס ולנטיין על השולחן שלי", “לא, אני לא משיבה למיילים שקשורים לעבודה בסוף השבוע. רוצים שאעבוד? שלמו לי יותר”.

 

 

דרך גילוי המחלה וההשלמה עם העובדה שנשארו לה רק שלושה חודשים לחיות: “התקשרו אלי מהמשרד של הרופא, והזמינו אותי לבוא כדי לדון בתוצאות הבדיקות שלי”, “ללכת לרופא כדי לדבר על תוצאות? אני מפוחדת”, “לא יכולה להירדם. לא יודעת מה לעשות”, “התור שלי אצל הרופא מוקדם בבוקר. לא יכולה לישון. לא יכולה לאכול. לעזאזל”,

“קיבלתי את התוצאות של הבדיקות: גליובלסטומה רב-צורנית מתקדמת”, “מנסה להחליט מה לעשות עם שארית חיי”, “התפטרתי מהעבודה. אין סיבה להמשיך לעבוד כשנותרו לי רק שלושה חודשים לחיות. נכון?". 

ועד לרגע שבו אחיה כותב לעוקבים שלה שהיא הלכה לעולמה. 

 


"אף פעם לא פגשתי את אמנדה. אני אפילו לא עקבתי אחריה עד שהיה מאוחר מדי", כתבה מקרני בפוסט בבלוג שלה. "הכנתי את הסרטון כמחווה וכתזכורת לכולנו על הדברים שאנו משאירים מאחורינו. אנשים משאירים מאחור ערימות על גבי ערימות של שבילים דיגיטליים. ואחרי שהם מתים, מה אפשר ללמוד מהמידע הזה עליהם?".

היא מוסיפה שהתלבטה מאוד האם לעשות את הסרטון (“זה לא הסיפור שלי לספר, ואני לא יודעת האם אמנדה היתה רוצה שאספר אותו בדרך הזו”), עוד היא מציינת שניסתה למצוא את שם משפחתה של אמנדה ואת קרובי המשפחה שלה, אך טרם הצליחה.

נסיים בעוד כמה ציוצים של אמנדה: 

“נסעתי לטיול בעולם. חזרתי כי התחלתי להרגיש רע מאוד", "אבל היה מדהים”, “היום אני חייבת לאזור אומץ ולהתקשר לאמא שלי. היא לא דיברה איתי 5 שנים”, “אל תבזבו א הזמן בכעס על אנשים. החיים קצרים מידי”, “מחר הולכת לבית החולים בפעם האחרונה. תודה על התמיכה”.

>> גנבי הסמארטפון שלחו לקורבן תמונות וסרטוני פורנו בטעות