שעות ספורות לאחר היוודע דבר מותו של רובין וויליאמס, הרשת החלה להתמלא בהספדים וסיפורים מרגשים על השחקן והקומיקאי מפי מפורסמים וגולשים מן השורה. מליונים ספדו לוויליאמס ברשתות החברתיות והביעו את צערם על האובדן, אך מסתבר שלא כולם שותפים באבל. אתר באזפיד דיווח הבוקר על צייצנים מוסלמים שלא סלחו על הקטע של וויליאמס על האיסלם, והיום הם מצייצים: שילך לגיהנום.

 

בקטע מתוך הופעת הסטנד-אפ של ב-2002, וויליאמס לעג להבטחה ל-72 בתולות אחרי מותו של שהיד. "כל מי שהיה עם בתולה אחת אומר 'אנ'לא יודע'", צוחק ווילימאס וממשיך "היה מאמר בניו יורק טיימס לפיו לא מדובר באמת בשבעים ושתיים בתולות כהות שיער, אלא שבעים ושניים צימוקים. דמיינו בחור שמפוצץ את עצמו ומגיע לשערי גן עדן ושואל, 'איפה הביצ'ז שלי?' 'הנה הצימוקים שלך'".

ההופעה הזו הצליחה לעורר זעם ועלבון בקרב מאמינים רבים, שגם היום לא מוכנים להניח לו. "לכל מי שכותב על רובין וויליאמס שינוח בשלום, תראו מה הוא אמר על האיסלאם. שאללה יגרום לו להישרף", כתב אחד המצייצים, ועורר ביקרות בעצמו: "אני אוהבת לראות איך אתם, אנשי הדת, לא מסוגלים להתמודד עם ביקורת". "הוא התאבד, התלבש בבגדי נשים למחייתו והשמיץ את הדת שלנו. שאללה ישיב לו כגמולו בעולם הבא", צייץ אחר.

נפרדים באינסטגרם

תגובתם של מרבית הגולשים ברשת היא כמובן הפוכה. גולשים נכנסים לחשבון האינטסגרם של השחקן המנוח כדי להביע שם את כאבם על מותו. לעומת תמונות ישנות באפליקציית שיתוף התמונות, שמגיעות לאלפים בודדים של לייקים, התמונות האחרונות שהעלה זוכות לעשרות אלפי לייקים ותגובות, בעיקר מאנשים המבקשים לאחל לו שינוח על משכבו בשלום.