ד׳, חייל בחיל הנדסה שהעלה לרשת החברתית טוויטר ציוץ לפיו היה מעורב בלחימה בעזה והרג 13 ילדים פלסטינים, נשפט ל-30 ימי מחבוש.

הרגתי 13 ילדים (צילום: צילום מסך)
הציוץ שהחייל טען כי נכתב בשמו על ידי פורצים | צילום: צילום מסך

תחילתה של הפרשה החמורה אתמול בערב. החייל התלונן שאלמונים זייפו את חשבון הטוויטר והפייסבוק שלו והעלו תמונה שלו שוכב על הקרקע עם תת מקלע ומדים ואת הכיתוב: "הרגתי 13 ילדים בעזה היום ואת הבאה בתור. שיילכו לגיהינום כל המוסלמים הדפוקים". ד׳, שכלל לא משתתף בלחימה בעזה אלא נמצא בקורס, סיפר שקיבל תגובות רבות מחברים ובני משפחה ובעקבותיהם טען שמדובר בזיוף ודאג למחוק את הדברים במהירות רבה.

אלא שמפקדיו של ד׳ חשדו כי הוא אכן כתב את הדברים וכי לא מדובר בזיוף. לאחר תחקור ממושך, נשבר החייל והודה שבדה את הסיפור כדי להיראות כאילו השתתף בלחימה בעזה. בצה"ל ראו בחומרה רבה את המעשה והחייל נדון לעונש כבד של 30 ימי מחבוש.

"מעשיו של החייל חמורים והוא גרם להטלת דופי בחיילי צה"ל הנלחמים ברצועת עזה במסגרת מבצע ׳צוק איתן׳, העושים ימים כלילות להגן על אזרחי מדינת ישראל", טען גורם צבאי, בעקבות הפצת הציוץ ברשת שהביאה רבים לבקר את צה"ל על טבח שמעולם לא היה. בדובר צה״ל מסרו בתגובה כי החייל שיקר והודה שפרסם את הפוסט ברשתות החברתיות ומפקדיו שפטו אותו ל-30 ימי מחבוש.