לאחר שהודיעה לאחרונה כי בכוונתו להתחיל למחוק חשבונות מזויפים וכאלה המשמשים למשלוח ספאם, החלה אינסטגרם למחוק השבוע משירות שיתוף התמונות הפופולארי שלה חשבונות שאינם עומדים בקווים המנחים שלה. כתוצאה מכך, נרשמה צניחה חדה במספר העוקבים של בעלי חשבונות באינסטגרם - כך לפי דיווח באתר "ביזנס אינסיידר".

אין תמונה
המפסיד הגדול מהמלחמה בספאם. ביבר

הנפילה במספר העוקבים עקב מחיקת חשבונות מזויפים, בלטה במיוחד במספר העוקבים של ידוענים באינסטגרם, להם מספרי עוקבים גבוהים במיוחד. קנדל וקיילי ג'אנר איבדו מאות אלפי עוקבים, ומספר העוקבים של ג'סטין ביבר צלל ב-3.5 מיליון בתוך יממה.

אלפי משתמשים הציפו את החשבון הרשמי של אינסטגרם בתגובות נזעמות ומודאגות, בעקבות הנפילה במספר העוקבים שלהם. "איבדתי יותר מ-50 עוקבים. לכו תזדיינו אינסטגרם", כתב משתמש אחד. "בבקשה תפסיקו למחוק חשבונות!", התחנן אחר. במקביל, התפשטה יוזמת מחאה לבטל את המעקב אחרי החשבון הרשמי של אינסטגרם, ובתוך 24 שעות צנח מספר העוקבים אחרי החשבון ב-30%.

איש שיווק בתחום המדיה החברתית, העוסק במכירת חשבונות אינסטגרם מזויפים למותגים, פוליטיקאים וחברות שיווק, העריך לפני שבוע כי הקשחת מדיניות אינסטגרם תביא למחיקתם של עד 10 מיליון חשבונות ו"תגרום לתוהו ובוהו", כדבריו, כך דיווח אתר חדשות העסקים "אינטרנשיונל ביזנס טיימס".

"כאשר נסיר חשבונות אינסטגרם שאינם עומד בקווים המנחים של הקהילה, ייתכן שתהיו עדים לירידה במספר העוקבים שלכם", נכתב בהודעה שפירסמה אינסטגרם לפני כשבוע וחצי.

בינתיים, החברה שנרכשה על ידי פייסבוק בשנת 2012 תמורת מיליארד דולר, צפויה להפוך למקור הכנסות משמעותי עבור הרשת החברתית בשנה הבאה, ושווייה מוערך כעת ב-35 מיליארד דולר, לפי האנליסט מרק מיי מבנק סיטי, בדו"ח ששיגר בסוף השבוע ללקוחותיו.

עד כה העניק מיי לאינסטגרם הערכת שווי של 19 מיליארד דולר, והעלאת הערכת השווי נבעה לדבריו מצמיחה חדה מהצפוי במספר המשתמשים ובערך הכספי של כל משתמשים.

אינסטגרם, שבראשה עומד המנכ"ל קווין סיסטרום, הודיע לפני שבוע כי מספר המשתמשים הפעילים של השירות הגיע ל-300 מיליון. בכך עקפה אינסטגרם את חברת המיקרובלוגינג טוויטר, אשר לה 284 מיליון משתמשים פעילים.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: