ידענו שזה לא ייגמר עד שכל אפליקציות פייסבוק יעשו את כל מה שסנאפצ'ט עושה - והנה זה מגיע. אינסטגרם השיקה אמש (ג') פילטרים חדשים שהיא קוראת להם "פילטרי פנים" (face filters), וייראו מוכרים להחשיד לכל מי שהשתמש פעם בסנאפצ'ט.

כמו באפליקציה המתחרה, גם באינסטגרם נוסף לממשק המצלמה כפתור פנים, שאחרי לחיצה עליו אפשר לבחור אפקטים שונים שהאפליקציה תדע להתאים לפנים שלכם - מפילטר ארנב עם אף ואוזניים, דרך כתרים מעלי זית מוזהבים או קרח (שאפילו מוסיף אדים מהפה) ועד משקפיים חנוניים עם משוואות שמסתובבות סביב הראש.

פילטר ארנב באינסטגרם
פילטר ארנב באינסטגרם | צילום: אפרת נומברג יונגר, NEXTER

חלק מהפילטרים מסוגלים לעבוד גם עם יותר מפרצוף אחד בתמונה, ואפשר לשלב אותם בתמונות סטילס או סרטוני וידאו שאותם אפשר לשתף עם כולם או רק עם חברים מסוימים.

חוץ מזה, לאינסטגרם יש עכשיו גם מצב הילוך אחורי, שאיתו תוכלו להעלות סרטונים שלכם עושים דברים מהסוף להתחלה (נגיד: מפילים מיקרופון בהקלטה ואז בהילוך אחורי מראים איך הוא קופץ לתוך היד שלכם), בנוסף לאפשרות ליצור אנימציית "בומרנג" שבה אתם קודם עושים אותם ואז עושים אותם הפוך. יש גם עיצוב חדש לתגיות בתמונות, אם כי לא חייבים להשתמש בו, ומצב "מחק", שבו תכסו את התמונה שלכם בצבע מסוים ואז "תמחקו" חלקים ממנו כדי לחשוף את התמונה.