שופט בית משפט השלום בראשון לציון, רפי ארניה, הורה באחרונה על גבר תושב השפלה שלא לפרסם פוסטים בפייסבוק על האקסית שלו או להטרידה בכל דרך שהיא. מטרת ההחלטה להפסיק את ההטרדות של ד' כלפי חברתו לשעבר.

ד' וחברתו לשעבר נפגשו לפני כמה שנים בחוג ריקודי עם. הרומן ביניהם פרח ולבלב והם עברו לגור יחד בביתה. לפני כשלוש שנים היחסים ביניהם על שרטון, הגיעו לנקודת אל-חזור והם נפרדו כל אחד לדרכו. אלא שמאז הפרידה ד' לא הפסיק להטריד את האקסית ובנותיה, כולל פוסטים פוגעניים רבים בפייסבוק. בחלק מהפוסטים הוא תייג את חבריה של האקסית.

האקסית פנתה כבר לפני כשנתיים לבית המשפט לענייני משפחה וקיבלה צו מניעה האוסר על ד' להטרידה באופן ישיר או עקיף או להגיע למקום עבודתה, מגוריה ולמקומות שבהם רקדה ריקודי עם. אך ד' צפצף על צווי המניעה והמשיך להטריד אותה בפייסבוק. הוא נשפט בהליך פלילי ונגזר עליו עונש מאסר על תנאי ותשלום קנס כספי לקופת המדינה.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון רפי ארניה
השופט רפי ארניה | צילום: יחסי ציבור

באחד המקרים פרסם תמונות שבהם נכתב: "כל נוכלת סופה להיתפס". היא הגישה נגדו תביעה אזרחית על סכום של 25,000 שקל, בתקווה שיפסיק לפרסם פוסטים נגדה. אבל זה לא עזר - למרות שבית המשפט חייב את ד' לשלם לה את הפיצוי, הוא המשיך להטרידה באופן אובססיבי.

באחרונה פנתה האקסית שוב לבית המשפט בדרישה להורות לד' להפסיק את הפרסומים נגדה. השופט ארניה (בתמונה) ציין כי ד' לא מפסיק להטריד את האקסית ולפרסם נגדה פוסטים פוגעניים. לדבריו, במידה והמבקשת תתנתק מרשת הפייסבוק ההטרדות ייפסקו, אבל אין לכך שום הצדקה ובטח לא לתת פרס לד' בגין מעשיו. הוא אסר על ד' לפרסם פוסטים בפייסבוק נגד האקסית באופן ישיר או עקיף, להטריד אותה או את בנותיה ולהיות במרחק של 500 מטר מכל מקום שבו הן יימצאו.