מושב החורף של הכנסת נפתח היום בניסיון להציף את חברי הכנסת בקריאות לטיפול באחד הנושאים הבוערים ביותר במדינה - אגרת רשות השידור. הפגנה וירטואלית ראשונה מסוגה שהתארגנה תוך שימוש בפייסבוק קראה לגולשים לפנות בכל דרך אפשרית לנבחרי הציבור בישראל בדרישה לבטל את דרישת תשלום האגרה לשנת 2014, הצפויה לצאת בימים הקרובים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

לדברי מנהלי הקמפיין, אותו מוביל הבלוגר תומר טרבס, כרזת הקמפיין זכתה עד השעה 15:30 למעל 71,000 חשיפות, מעל 5,500 לייקים ומעל 3,000 שיתופים. עם זאת, בסריקת עמודי הפייסבוק של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התקשורת גלעד ארדן, שרים נוספים ורשות השידור עצמה ניתן לראות שרק עשרות בודדות של גולשים אכן ניסו לשלוח את הכרזות לאנשים שביכולתם לעצור את פעילות אגף הגבייה ברשות השידור.

בבלוג שלו כותב טרבס כי "אגרת רשות השידור הפכה לסמל של שחיתות ממסדית ולהתעללות בציבור. התחלנו במאבק לביטולה, כדי להשיב את התקווה כי התארגנות אזרחית יכולה עדיין לשפר את מציאות החיים בישראל, ואנחנו אופטימיים שהתמדה מאורגנת תביא להצלחה". הוא מוסיף כי "שר התקשורת הנכנס, מר גלעד ארדן, הקים ועדה ציבורית לבחינת עתיד השידור הציבורי, ואנחנו מחזקים אותו בפעולתו. ואולם, גם להליך ציבורי חיובי יש לשים לוח זמנים סביר. הדיון אודות מבנה רשות השידור, התכנים המופקים והשידור הציבורי עצמו חשוב וראוי, אבל הוא נמשך כבר שנים ארוכות והגיעה העת לשים לו סוף. כיום, ברור לכולם, כי רשות השידור לא תמשיך לפעול במתכונת הנוכחית, שבה שורפים מעל מיליארד שקלים מכספי הציבור מדי שנה ללא תמורה עבור האגרה. לכן, אין זה ראוי להמשיך לדרוש מן הציבור לשלם את האגרה, רק כדי להמשיך לשפוך את הכסף לבור ללא תחתית ולתהליך הבראה בלתי נגמר".

בתוך כך, אמש פורסם כי עקב סכסוך ברשות טרם אושר לוח השידורים של הערוץ הראשון לחודש הנוכחי, מה שהביא לכך שתכנים חדשים שהופקו לא משודרים ובמקומם מקבלים צופי הערוץ שידורים חוזרים של תכנים ישנים.