איילה ביילי בת ה-9 חודשים נולדה עם תסמונת לב ימני היפופלסטי - מה שאומר שהצד הימני בליבה, האחראי להזרים דם לריאות, לא התפתח דיו ואינו מסוגל לבצע את תפקידו. היא עברה כבר חמישה ניתוחים, מהם שלושה ניתוחי לב פתוח, והוריה מדווחים כי למרות הכל היא תינוקת שמחה.

אבל הם פחות שמחו כשגילו שיש מי ששאב השראה מהמצב הלא פשוט שלהם כדי לסחוט כסף מאנשים באינטרנט. אימה של איילה, אשלי סטנדרידג', קיבלה לאחרונה מחברת פייסבוק צילום מסך של שיחה במהלכה נשלחה תמונה של איילה על ידי אישה שטענה כי זו התינוקת שלה, הסובלת ממום נדיר. היא דרשה מבן זוגה של האישה ששלחה לאשלי את השיחה כסף, בטענה כי הילדה שלו.

הנוכלת האכזרית, כפי שהתברר עד מהרה, היא צעירה שלמדה בבית הספר של אשלי, ולכן הן חברות בפייסבוק. הידידה, שכנראה לא מרוצה מחייה, החליטה שהסיפור הקשה של עמיתתה לכיתה לשעבר הוא בדיוק מה שהיא צריכה כדי להרוויח כמה גרושים (כלומר, הרבה גרושים). היא שלחה לכמה אקסים שלה הודעות דומות, עם הסיפור קורע הלב ותמונות של אשלי ותינוקת נוספת שגנבה מפרופיל פייסבוק של אישה אחרת.

"כשתיארה את הניתוחים שלה, היא כתבה שהלב של איילה חדל לפעום, ובאמת היו מצבים שבהם היינו ממש קרובים לזה וזה לא משהו שאני רוצה לחוות שוב", סיפר האב, ניקולס ביילי, לתחנת טלוויזיה מקומית של רשת פוקס. "היא גרמה לזה להיראות כמו סיפור".

"זה החריד אותי. אם אפשר להשוות את זה למשהו, זה היה כמו לקבל את האבחנה מחדש. זה היה אגרוף בבטן", אמרה אשלי. "חשבתי שהבחורה הזו היא אדם תמים. לא חשבתי שמישהו כזה יעשה לי אי פעם משהו כזה. טעיתי לגמרי", היא הסיקה וביקשה להזהיר: "תיזהרו במי שאתם מאשרים בפייסבוק. ודאו שהפייסבוק שלכם הכי מאובטח שאפשר, כדי שאנשים שאתם לא חברים שלהם לא יכולים לראות מה שאתם מעלים. היו מודעים לכך שדברים כאלה קורים".